Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus: misbruik testen ongelooflijk zonde

Grapperhaus: misbruik testen ongelooflijk zonde

UTRECHT (ANP) - Het is ongelooflijk zonde dat mensen misbruik maken van het testen voor toegang. Dat zei minister Ferd Grapperhaus maandag voorafgaand aan het Veiligheidsberaad, het overleg van de burgemeesters van de 25 veiligheidsregio's. "Je laat anderen een risico lopen. Dat is buitengewoon onverstandig. Dat moet je niet doen."

Het is dit weekeinde niet goed gegaan met het toegangstesten. concludeert de minister van Justitie en Veiligheid. Zo bleken op meerdere plekken mensen toegangsbewijzen aan elkaar te hebben doorgegeven en werd niet iedereen gecontroleerd. Volgens Grapperhaus is het primair de verantwoordelijkheid van de organisatoren en horecagelegenheden om dit goed te doen. "Dat is de afspraak. Als het niet goed gaat, moeten ze dit zichzelf aantrekken."

Volgens de burgemeesters van het beraad moeten mensen zich ook de komende tijd aan de regels houden. "Opletten is het kernwoord", aldus Sybrand van Haersma Buma van Leeuwarden.

Meer uit Binnenland

Kapperszaak aan Liesveld in Vlaardingen beschoten

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.

3 minuten geleden
Rapport: arbeidsuitbuiting nog hardnekkig probleem in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.

3 uur geleden
Zeer grote brand in parkeergarage Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

3 uur geleden
Man neergestoken in Groningen, politie houdt verdachte aan

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.

3 uur geleden
Websites bieden boek van verzetsheld in opspraak niet meer aan

DEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.

6 uur geleden
Meerdere aanhoudingen in Floradorp, onrust houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.

6 uur geleden
Meeste bewoners kunnen thuis slapen na gaslek Den Helder

DEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.

6 uur geleden