Grapperhaus is positief over uitlevering Ridouan T.
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Ferd Grapperhaus is "positief gestemd" over de mogelijke uitlevering van het criminele kopstuk Ridouan T. Ook Dubai voelt dat zo, laat de bewindsman weten.
Maandag liet Justitie weten dat T. is opgepakt in Dubai. Dat is niet alleen "écht een enorme verdienste" voor de Nederlandse politie, ook de politie in Dubai verdient een pluim. "Dat is echt wel heel bijzonder, dat we een samenwerking hebben opgezet die dit mogelijk heeft gemaakt", aldus Grapperhaus. Vooral omdat de jacht op de crimineel lange tijd een "lastige zoektocht" was.
Uitlevering van T. aan Nederland is lastiger dan bijvoorbeeld uit een EU-land, erkent Grapperhaus. Nederland heeft met Dubai namelijk geen eigen uitleveringsverdrag. Maar er is "aan beide kanten een positieve stemming over hoe we dat kunnen doen. En dat maakt bij dit soort zaken natuurlijk wel uit."
Politieke druk
Dat is te danken aan een aantal justitieambtenaren dat de afgelopen maanden naar het oliestaatje is afgereisd, zegt de minister. "Er is gewoon goed gesproken over meer justitiële samenwerking".
Of Nederland ook politieke druk heeft uitgeoefend om T. aangehouden of straks uitgeleverd te krijgen, wil Grapperhaus niet zeggen. Dit succes is "volkomen de verdienste van de politie en het Openbaar Ministerie", onderstreept hij. Zo zijn er honderd politiemensen op de zaak gezet.
Wat de aanhouding betekent voor de georganiseerde misdaad in Nederland, moet nog blijken. Wel noemt de minister het een "belangrijke stap". "Ik dacht bij mezelf: hebbes."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) vindt het "zorgelijk" dat de Verenigde Staten een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties verlaten. Maar de demissionaire bewindsvrouw benadrukte vrijdag voor aanvang van de ministerraad ook dat andere landen, waaronder Nederland, samen blijven optrekken om klimaatverandering tegen te gaan.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel leden zijn weggelopen bij Nieuw Sociaal Contract (NSC) nadat de partij is gedecimeerd bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Het aantal leden is teruggelopen van zo'n 8000 begin vorig jaar naar 3000, bevestigt partijvoorzitter Reinout van Malenstein na berichtgeving van RTV Oost.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - De samenstelling van de coalitie is de "hoofdmoot" van de gesprekken tussen D66, CDA, VVD en informateur Rianne Letschert op landgoed De Zwaluwenberg in Hilversum, zei D66-leider Rob Jetten bij binnenkomst. Daar spreken de partijleiders en de informateur donderdag en vrijdag met elkaar. Jetten toont nog steeds weinig enthousiasme over het idee om JA21 daarbij te betrekken.
1 dag geleden