Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus is positief over uitlevering Ridouan T.

Grapperhaus is positief over uitlevering Ridouan T.

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Ferd Grapperhaus is "positief gestemd" over de mogelijke uitlevering van het criminele kopstuk Ridouan T. Ook Dubai voelt dat zo, laat de bewindsman weten.

Maandag liet Justitie weten dat T. is opgepakt in Dubai. Dat is niet alleen "écht een enorme verdienste" voor de Nederlandse politie, ook de politie in Dubai verdient een pluim. "Dat is echt wel heel bijzonder, dat we een samenwerking hebben opgezet die dit mogelijk heeft gemaakt", aldus Grapperhaus. Vooral omdat de jacht op de crimineel lange tijd een "lastige zoektocht" was.

Uitlevering van T. aan Nederland is lastiger dan bijvoorbeeld uit een EU-land, erkent Grapperhaus. Nederland heeft met Dubai namelijk geen eigen uitleveringsverdrag. Maar er is "aan beide kanten een positieve stemming over hoe we dat kunnen doen. En dat maakt bij dit soort zaken natuurlijk wel uit."

Politieke druk

Dat is te danken aan een aantal justitieambtenaren dat de afgelopen maanden naar het oliestaatje is afgereisd, zegt de minister. "Er is gewoon goed gesproken over meer justitiële samenwerking".

Of Nederland ook politieke druk heeft uitgeoefend om T. aangehouden of straks uitgeleverd te krijgen, wil Grapperhaus niet zeggen. Dit succes is "volkomen de verdienste van de politie en het Openbaar Ministerie", onderstreept hij. Zo zijn er honderd politiemensen op de zaak gezet.

Wat de aanhouding betekent voor de georganiseerde misdaad in Nederland, moet nog blijken. Wel noemt de minister het een "belangrijke stap". "Ik dacht bij mezelf: hebbes."

Meer uit Politiek

Kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.

1 dag geleden
Van Weel: Sierra Leone kan ruzie Bolle Jos binnen 24 uur oplossen

LUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.

1 dag geleden
Heinen wil grens box 3 veranderen om kleine spaarder te ontzien

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) staat open voor een andere ondergrens voor de vermogensbelasting in box 3 om de kleine spaarder te ontzien. Dat zei de VVD-bewindsman op de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Ik had de inschatting gemaakt dat met de huidige grens de kleine spaarder wordt ontzien, maar de Kamer ziet dat anders."

1 dag geleden
Heinen verwacht grotere besparing na akkoord polder

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (VVD) van Financiën verwacht dat werkgevers en werknemers tot een sociaal akkoord komen dat een grotere besparing oplevert dan het kabinet geraamd had. Volgens hem hebben de sociale partners aangegeven die belofte waar te kunnen maken. Dat zei de bewindsman tijdens de algemene financiële beschouwingen.

1 dag geleden
Van Weel blij dat EU geen begrotingssteun aan Sierra Leone geeft

LUXEMBURG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie) is tevreden met het besluit van de EU om dit jaar geen begrotingssteun meer aan Sierra Leone te geven, meldt hij op X. Nederland wil dat Sierra Leone de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers (Bolle Jos) aan Nederland uitlevert, maar pogingen daartoe zijn tot nu toe op niets uitgelopen.

1 dag geleden
Heinen: belastingplan moet nog worden aangepast

DEN HAAG (ANP) - Het belastingplan moet nog worden aangepast aan de hand van wensen vanuit de Kamer, zei financiënminister Eelco Heinen (VVD) aan het begin van de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Dat is helder." Hij snapt "heel goed" dat partijen nog veranderingen willen. De bewindsman kondigde aan later in het debat te schetsen waar hij denkt dat mogelijke oplossingen liggen.

1 dag geleden
Martin van Rooijen weer lijsttrekker 50PLUS in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Senator Martin van Rooijen is weer de lijsttrekker voor 50PLUS voor de Eerste Kamer. De partij heeft nu een zetel in de Senaat, maar verwacht door goede peilingen voor de Tweede Kamer een flinke winst te behalen.

1 dag geleden