Grapperhaus: huisfeesten onacceptabel, hard ingrijpen terecht
DEN HAAG (ANP) - Enkele feesten die dit weekend werden gehouden waarbij veel mensen aanwezig waren, zijn "onacceptabel". Dat liet justitieminister Ferd Grapperhaus zondagavond weten. "De burgemeesters en de politie hebben terecht hard opgetreden." Hij doelde op incidenten in Borne, Arnhem en Breda, waar de politie boetes heeft uitgedeeld en mensen heeft aangehouden.
Verder vindt de minister dat mensen zich redelijk goed aan de regels, die de verspreiding van het coronavirus moeten beperken, hebben gehouden. "We kijken terug op een weekend met prachtig weer, waarbij mensen duidelijk de lastige keuze hebben gemaakt zoveel mogelijk thuis te blijven. De mensen die wel naar buiten gingen, hielden zich aan de regels en hielden goed afstand tot elkaar. Tegen die mensen zeg ik: complimenten, we begrijpen hoe moeilijk het is, maar hou dit vast, ook richting het Paasweekend!"
Ook de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad, stelde dat de meeste mensen zich goed hebben gehouden aan de oproepen en maatregelen. Op de zonovergoten zondag, de warmste 5 april ooit, was het in heel het land wel drukker dan zaterdag.
Preventief
Grapperhaus en Bruls refereren aan sommige ingrepen, al dan niet preventief. Er zijn skatebanen gesloten, net als toegangswegen tot stranden, recreatiegebieden en ook naar het Drielandenpunt in Vaals. Ook in de grensgebieden bleef het rustig. In Limburg kwamen enkele mensen uit Duitsland naar Nederlandse woonboulevards en tuincentra, maar dat leiddde volgens hen niet tot noemenswaardige drukte.
De minister en de veiligheidsregio’s hopen dat de steun en medewerking van de bevolking zo blijft tot eind april. Ze beseffen dat er nogal wat wordt gevraagd van de samenleving. "Maar alleen samen kunnen we dit aan. Dit virus moet gestopt worden en hoe minder mensen ziek worden, hoe minder mensen overlijden en we het virus uiteindelijk helemaal kunnen stoppen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De NVWA heeft in een week tijd op twee locaties bijna 220.000 vapes in beslag genomen. Ook zijn daar ruim 50.000 doosjes met nicotinezakjes aangetroffen. In zo'n zakje zit tabak in poedervorm. Dat wordt doorgaans onder de bovenlip gestopt waarbij de nicotine door het slijmvlies wordt opgenomen. Inspecteurs vonden de verboden producten in een bedrijf in Zuid-Holland en in een Noord-Brabantse opslag. De vapes en zakjes worden vernietigd en dat moeten de eigenaren zelf betalen, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het huidige accreditatiebeleid van rechtbanken en gerechtshoven is onrechtmatig en onverbindend. Dat concludeert de rechtbank Den Haag in een procedure die was aangespannen door de Vereniging van Vrije Journalisten (VVJ) en de twee journalisten Rico Brouwer en Djamila Le Pair.
49 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft het verzoek van Edwin de Roy van Zuydewijn om inzage in het script van de aangekondigde Videoland-serie Mabel & Margarita afgewezen. Dat komt naar voren in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland van woensdag.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.
1 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Het fregat dat in de Middellandse Zee hielp te beschermen tegen Iraanse luchtaanvallen is terug in Nederland. De Zr.Ms. Evertsen legde woensdagochtend, na een veel langere periode op zee dan gepland, aan in thuishaven Den Helder.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.
1 uur geleden