Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus heeft begrip voor verbieden demonstratie Den Haag

Grapperhaus heeft begrip voor verbieden demonstratie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Als de demonstratie tegen de coronamaatregelen van zondag in Den Haag inderdaad een festival dreigt te worden, dan heeft minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) begrip voor het verbod dat is afgekondigd. Op de demonstratie van actiegroep Virus Waanzin zouden enkele dj's optreden. Ook werden meer dan tienduizend mensen verwacht.

"De keuze is aan de driehoek van burgemeester, politie en officier van justitie", benadrukt de minister. Wel gelden er volgens hem nu eenmaal regels waar men zich aan dient te houden. Een van deze regels is dat evenementen, zoals festivals, verboden zijn tot er een vaccin tegen het coronavirus is gevonden. "Als het een festival dreigt te worden, dan heb ik begrip voor de keuze van de driehoek", aldus Grapperhaus.

Burgemeester Johan Remkes van Den Haag noemde het recht op demonstratie een groot goed. Maar volgens hem is er te weinig ruimte voor zo veel mensen bij elkaar. "Het Malieveld is niet van elastiek".

Virus Waanzin stapt naar de rechter om de demonstratie toch door te laten gaan. "Heb geduld. Wij gaan zondag de vrijheid vieren. Dat kan niet worden verboden", zei mede-organisator Mordechay Krispijn op de Facebookpagina van de actiegroep.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

52 minuten geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

2 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

2 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

3 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

5 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

5 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

5 uur geleden