
Grapperhaus heeft begrip voor verbieden demonstratie Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Als de demonstratie tegen de coronamaatregelen van zondag in Den Haag inderdaad een festival dreigt te worden, dan heeft minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) begrip voor het verbod dat is afgekondigd. Op de demonstratie van actiegroep Virus Waanzin zouden enkele dj's optreden. Ook werden meer dan tienduizend mensen verwacht.
"De keuze is aan de driehoek van burgemeester, politie en officier van justitie", benadrukt de minister. Wel gelden er volgens hem nu eenmaal regels waar men zich aan dient te houden. Een van deze regels is dat evenementen, zoals festivals, verboden zijn tot er een vaccin tegen het coronavirus is gevonden. "Als het een festival dreigt te worden, dan heb ik begrip voor de keuze van de driehoek", aldus Grapperhaus.
Burgemeester Johan Remkes van Den Haag noemde het recht op demonstratie een groot goed. Maar volgens hem is er te weinig ruimte voor zo veel mensen bij elkaar. "Het Malieveld is niet van elastiek".
Virus Waanzin stapt naar de rechter om de demonstratie toch door te laten gaan. "Heb geduld. Wij gaan zondag de vrijheid vieren. Dat kan niet worden verboden", zei mede-organisator Mordechay Krispijn op de Facebookpagina van de actiegroep.
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
11 minuten geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het GVB heeft toch camerabeelden teruggevonden van metrostations in de tijd dat de rellen rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv plaatsvonden, in november vorig jaar. De politie had de beelden destijds opgevraagd, maar het GVB nam toen aan dat de beelden er niet meer waren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tegen Bretly D., die wordt verdacht van onder meer het doden van een man in Rotterdam en een poging een man in Zutphen te wurgen, is een celstraf van achttien jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Bij D. zijn meerdere stoornissen vastgesteld, die ondanks dat hij al jarenlang behandeld werd, alleen maar erger lijken te zijn geworden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) mag van de rechter doorgaan met de strafrechtelijke vervolging van een klimaatactivist voor het blokkeren van de A12 in Den Haag met een auto. Volgens de officier van justitie heeft de aanhanger van Extinction Rebellion (XR) daarmee andere verkeersdeelnemers in gevaar gebracht en ambulances gehinderd. De verdediging is het daar niet alleen mee oneens, maar vindt dat de zaak direct moet worden gestaakt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV roept de politiek en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) op om dringend actie te ondernemen na de "zeer ernstige incidenten" waarbij vier gevangenismedewerkers slachtoffer werden van aanslagen en ernstige mishandeling.
6 uur geleden