Grapperhaus: geen beïnvloeding van OM door NCTV
DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid heeft zich de afgelopen jaren niet inhoudelijk bemoeid met individuele strafzaken of het Openbaar Ministerie. Dat stelt minister Ferd Grapperhaus in antwoord op vragen van de Tweede Kamer, naar aanleiding van berichtgeving in NRC eerder dit jaar.
NRC berichtte in april op basis van eigen onderzoek dat de NCTV zich met het Openbaar Ministerie en individuele strafzaken had bemoeid. Een woordvoerder van het OM bevestigde dat toen tegen de krant en zei dat de NCTV als organisatie en dat individuele medewerkers van de dienst waren aangesproken op bemoeienissen. "Hoe vaak dat is gebeurd, is niet vastgelegd", tekende de krant in april op uit de mond van de woordvoerder.
Grapperhaus gaf in april aan de signalen over bemoeienis niet te herkennen, maar zei ook met de voorman van het OM, Gerrit van der Burg, te zullen spreken over de kwestie. Die heeft "in een gesprek naar aanleiding van berichtgeving hierover in de media nog eens bevestigd dat dit ook niet aan de orde is geweest", schrijft de minister nu in zijn antwoorden.
Niet duidelijk
Hoe het kan dat een woordvoerder van het OM in april iets in NRC bevestigde, en dat de baas van het OM dat nu tegen Grapperhaus ontkent, wordt niet duidelijk uit de antwoorden van de minister.
Een woordvoerder van het Landelijk Parket zegt dinsdagavond desgevraagd niet op de zaak te kunnen ingaan. Hij verwijst voor verdere toelichting naar het ministerie van Justitie en Veiligheid. Een woordvoerder van het ministerie verwijst naar de antwoorden die naar de Kamer zijn gestuurd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Amsterdam is woensdag overleden nadat hij van een plezierjacht viel op het IJ. Na een grote zoekactie met duikers is het lichaam van de man gevonden, bevestigt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na berichtgeving door Het Parool. De krant meldt dat de politie uitgaat van een noodlottig ongeval.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - Het verkeer kan beide kanten van de Hardenbergerbrug weer gebruiken, meldt Rijkswaterstaat. Eerder ging de brug waar de A28 overheen loopt al in de richting van Utrecht open, maar nu is ook de richting Zwolle vrijgegeven.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - Het verkeer op de A28 kan weer richting Utrecht via de Hardenbergerbrug, meldt Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft herstelwerkzaamheden aan die kant van de brug afgerond. Het vrijgeven van de rijrichting Zwolle duurt wat langer. "Daar wordt nog hard gewerkt aan het afbouwen van de verkeersmaatregelen", aldus Rijkswaterstaat.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hardenbergerbrug gaat naar verwachting om middernacht weer open, meldt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) op X. De brug waar de snelweg A28 overheen gaat, is sinds maandag dicht vanwege spoedwerkzaamheden. Die zouden tot uiterlijk donderdagavond duren. Maar die werkzaamheden zijn eerder klaar dan verwacht, aldus de minister.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De kandidaat om het WK wielrennen in 2032 in Noord-Nederland te organiseren, kan 20 miljoen euro tegemoetzien vanuit het herstelprogramma Nij Begun. Daarmee komt het evenement in deze regio een grote stap dichterbij, meldt het fonds dat is ingesteld vanwege de schade door de aardbevingen in Groningen. De internationale wielerbond UCI moet nog wel een besluit nemen over de locatie. Dat gebeurt op 23 september.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringscommissaris Omgevingswet, Kars de Graaf, hekelt het wetsvoorstel van Defensie waardoor militairen makkelijker moeten kunnen oefenen. Die wet is helemaal niet nodig, zei hij woensdag in een gesprek met de Tweede Kamer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De advocaten van de vier studenten uit Utrecht die worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst' zijn boos dat de zaak is uitgesteld. Maandag zou de inhoudelijke behandeling starten bij de rechtbank in Utrecht. Maar woensdag werd bekend dat de zaak verplaatst wordt naar de rechtbank in Gelderland, omdat familie van een van de aangevers bij de rechtbank Utrecht werkt.
11 uur geleden