Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus: geen beïnvloeding van OM door NCTV

Grapperhaus: geen beïnvloeding van OM door NCTV

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid heeft zich de afgelopen jaren niet inhoudelijk bemoeid met individuele strafzaken of het Openbaar Ministerie. Dat stelt minister Ferd Grapperhaus in antwoord op vragen van de Tweede Kamer, naar aanleiding van berichtgeving in NRC eerder dit jaar.

NRC berichtte in april op basis van eigen onderzoek dat de NCTV zich met het Openbaar Ministerie en individuele strafzaken had bemoeid. Een woordvoerder van het OM bevestigde dat toen tegen de krant en zei dat de NCTV als organisatie en dat individuele medewerkers van de dienst waren aangesproken op bemoeienissen. "Hoe vaak dat is gebeurd, is niet vastgelegd", tekende de krant in april op uit de mond van de woordvoerder.

Grapperhaus gaf in april aan de signalen over bemoeienis niet te herkennen, maar zei ook met de voorman van het OM, Gerrit van der Burg, te zullen spreken over de kwestie. Die heeft "in een gesprek naar aanleiding van berichtgeving hierover in de media nog eens bevestigd dat dit ook niet aan de orde is geweest", schrijft de minister nu in zijn antwoorden.

Niet duidelijk

Hoe het kan dat een woordvoerder van het OM in april iets in NRC bevestigde, en dat de baas van het OM dat nu tegen Grapperhaus ontkent, wordt niet duidelijk uit de antwoorden van de minister.

Een woordvoerder van het Landelijk Parket zegt dinsdagavond desgevraagd niet op de zaak te kunnen ingaan. Hij verwijst voor verdere toelichting naar het ministerie van Justitie en Veiligheid. Een woordvoerder van het ministerie verwijst naar de antwoorden die naar de Kamer zijn gestuurd.

Meer uit Binnenland

Ambassade waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor bosbranden

PARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.

2 uur geleden
Familie slachtoffer Nijmegen: Bruls loopt vooruit op onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De familie van de 18-jarige Jahfairel die dinsdag in Nijmegen werd doodgeschoten, vindt het "onbegrijpelijk" dat burgemeester Hubert Bruls van de Gelderse stad "vooruitloopt op een strafrechtelijk onderzoek dat nog in volle gang is". Bruls stelde vrijdag dat aan de schietpartij het nodige is voorafgegaan en dat het "geen willekeurig geweld" was.

2 uur geleden
Ruim 42.000 Vierdaagsewandelaars halen de eindstreep

NIJMEGEN (ANP) - Na vier dagen hebben 42.137 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de finish bereikt, meldt de organisatie. Zij krijgen allemaal het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste dag vielen nog 313 mensen uit of verschenen niet aan de start. Vorig jaar bereikte een recordaantal van 42.777 mensen de eindstreep.

2 uur geleden
Grootste deel wandelaars Nijmeegse Vierdaagse is binnen

NIJMEGEN (ANP) - Het grootste deel van de wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse is gefinisht. Rond 16.45 uur waren zo'n 35.000 van de 42.000 lopers binnen. De sfeer zat er goed in, veel lachende gezichten en sommige wandelaars liepen met blikjes bier. Overal in de stad wordt flink gefeest. De wandelaars dragen bijna allemaal kleurige bossen gladiolen.

4 uur geleden
Vanaf zaterdag al handhaving verbod vrachtverkeer Merwedebrug

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat eerder handhaven op het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug. Camera's die het mogelijk maken overtreders te identificeren, worden dit weekend opgehangen en meteen in gebruik genomen. Eerder zou handhaving pas op maandag van start gaan.

5 uur geleden
Première & JULIET toch uitgesteld door waterschade Beatrixtheater

UTRECHT (ANP) - De première van de nieuwe musical & JULIET wordt toch uitgesteld. De voorstelling zou vanaf begin september in het Beatrix Theater in Utrecht te zien zijn, maar de herstelwerkzaamheden na de grote waterschade in het theater duren langer dan gepland, meldt Stage Entertainment Nederland. De eerste try-out staat nu gepland op 24 september, de première is verplaatst naar 7 oktober.

5 uur geleden
Bruls: fatale schietpartij 18-jarige geen willekeurig geweld

NIJMEGEN (ANP) - De schietpartij in Nijmegen waarbij eerder deze week een 18-jarige jongeman werd doodgeschoten, was "geen willekeurig geweld", zegt de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls tegen het ANP. Er is volgens hem het nodige aan voorafgegaan: "Er is geen Nijmegenaar zomaar gaan schieten." Verdere details wilde hij niet geven.

6 uur geleden