Grapperhaus: geen beïnvloeding van OM door NCTV
DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid heeft zich de afgelopen jaren niet inhoudelijk bemoeid met individuele strafzaken of het Openbaar Ministerie. Dat stelt minister Ferd Grapperhaus in antwoord op vragen van de Tweede Kamer, naar aanleiding van berichtgeving in NRC eerder dit jaar.
NRC berichtte in april op basis van eigen onderzoek dat de NCTV zich met het Openbaar Ministerie en individuele strafzaken had bemoeid. Een woordvoerder van het OM bevestigde dat toen tegen de krant en zei dat de NCTV als organisatie en dat individuele medewerkers van de dienst waren aangesproken op bemoeienissen. "Hoe vaak dat is gebeurd, is niet vastgelegd", tekende de krant in april op uit de mond van de woordvoerder.
Grapperhaus gaf in april aan de signalen over bemoeienis niet te herkennen, maar zei ook met de voorman van het OM, Gerrit van der Burg, te zullen spreken over de kwestie. Die heeft "in een gesprek naar aanleiding van berichtgeving hierover in de media nog eens bevestigd dat dit ook niet aan de orde is geweest", schrijft de minister nu in zijn antwoorden.
Niet duidelijk
Hoe het kan dat een woordvoerder van het OM in april iets in NRC bevestigde, en dat de baas van het OM dat nu tegen Grapperhaus ontkent, wordt niet duidelijk uit de antwoorden van de minister.
Een woordvoerder van het Landelijk Parket zegt dinsdagavond desgevraagd niet op de zaak te kunnen ingaan. Hij verwijst voor verdere toelichting naar het ministerie van Justitie en Veiligheid. Een woordvoerder van het ministerie verwijst naar de antwoorden die naar de Kamer zijn gestuurd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.
7 uur geledenGOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.
8 uur geledenWIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Wijk bij Duurstede verschillende charges uitgevoerd toen relschoppers het gemeentehuis aanvielen. Op sociale media was een demonstratie aangekondigd tegen de komst van een asielnoodopvang, maar daar is volgens de gemeente niemand op afgekomen. Later op de avond arriveerden er wel ongeveer zestig relschoppers, veelal met gezichtsbedekking. Agenten hebben het zwaar gehad, meldt de politie zaterdagochtend. Met hulp van honden, paarden en de mobiele eenheid is de rust weergekeerd.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.
10 uur geleden