Grapperhaus: ga 10 minuten naar het park en vertrek dan weer
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Ferd Grapperhaus roept mensen die dit weekend naar het park willen daar ook na tien minuten weer weg te gaan, om ruimte te maken voor andere mensen. "Je maakt een wandelingetje, gaat tien minuten in het park. Ga dan weer, dan kunnen ook anderen het park in", zegt de minister.
Bij zijn bezoek aan het Vondelpark met de politie in Amsterdam begin deze maand zag hij dat mensen goed afstand hielden, maar vond hij het wel druk. Als mensen na een tijdje weer vertrekken, kunnen meer mensen genieten van zo'n park zonder dat ze de coronaregels overtreden.
Grapperhaus begrijpt heel goed dat het vooral voor jongeren moeilijk is in deze tijd. "Toen ik 18, 20 was had ik ook de drang om te willen bewegen, naar buiten te gaan, om te laten zien wie je bent."
De minister spreekt met het team van experts dat het kabinet adviseert over manieren om bijvoorbeeld drukke locaties onder controle te houden. Lokale bestuurders zagen zich de afgelopen weken al genoodzaakt de toegang tot parken te beperken en parkeerplaatsen van bijvoorbeeld stranden te sluiten, omdat het op die plekken te druk werd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
2 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
5 uur geleden