Grapperhaus: ga 10 minuten naar het park en vertrek dan weer
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Ferd Grapperhaus roept mensen die dit weekend naar het park willen daar ook na tien minuten weer weg te gaan, om ruimte te maken voor andere mensen. "Je maakt een wandelingetje, gaat tien minuten in het park. Ga dan weer, dan kunnen ook anderen het park in", zegt de minister.
Bij zijn bezoek aan het Vondelpark met de politie in Amsterdam begin deze maand zag hij dat mensen goed afstand hielden, maar vond hij het wel druk. Als mensen na een tijdje weer vertrekken, kunnen meer mensen genieten van zo'n park zonder dat ze de coronaregels overtreden.
Grapperhaus begrijpt heel goed dat het vooral voor jongeren moeilijk is in deze tijd. "Toen ik 18, 20 was had ik ook de drang om te willen bewegen, naar buiten te gaan, om te laten zien wie je bent."
De minister spreekt met het team van experts dat het kabinet adviseert over manieren om bijvoorbeeld drukke locaties onder controle te houden. Lokale bestuurders zagen zich de afgelopen weken al genoodzaakt de toegang tot parken te beperken en parkeerplaatsen van bijvoorbeeld stranden te sluiten, omdat het op die plekken te druk werd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij twee demonstraties in Utrecht zijn zondagmiddag in totaal drie aanhoudingen verricht. Dat bevestigt de politie na berichtgeving door RTV Utrecht.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tienduizenden mensen lopen zondag een mars door Den Haag voor het klimaat. De actie begon op het Malieveld en eindigt na een mars door het centrum van de stad in de buurt van Den Haag Centraal. De organisatie schat dat er zo'n 45.000 mensen meedoen.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Weggebruikers moeten vanaf maandag rekening houden met een extra drukke avondspits. Rijkswaterstaat waarschuwt dat de ingang van de wintertijd "het ritme van weggebruikers verstoort" omdat het eerder donker wordt. Dit kan leiden tot verminderde alertheid bij automobilisten en vertragingen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in het centrum van Utrecht een groep van zo'n dertig demonstranten gefouilleerd. De locatie geldt als veiligheidsrisicogebied, ingesteld uit angst voor wanordelijkheden tijdens aangekondigde demonstraties.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er is zondag veel politie aanwezig in en rondom het Centraal Station in Utrecht. Een deel van de stad, waaronder het centrum, geldt als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Sharon Dijksma nam dat besluit uit "vrees voor wanordelijkheden" bij aangekondigde demonstraties.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De omroepen PowNed en NTR hebben geen bezwaar gemaakt tegen de aangekondigde bezuinigingsplannen van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO). Dat laten woordvoerders namens deze omroepen weten aan het ANP. Zij reageren daarmee op een uitspraak van Omroep MAX-baas Jan Slagter, die zaterdag in RTL Boulevard zei dat zeven omroepen, waaronder die van hem, bezwaar hebben gemaakt bij de NPO.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Voor bewoners van de bijzondere Caribische gemeenten Bonaire, Sint-Eustatius en Saba spelen de klimaatplannen van de Nederlandse politieke partijen een grote rol. Lang waren onderwerpen als armoede, onderwijs, zorg en huisvesting belangrijk, maar het klimaat zal volgens veel mensen steeds meer een rol spelen in het stemhokje op 29 oktober.
9 uur geleden