Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus: De Vries onderdeel van fundament van de rechtsstaat

Grapperhaus: De Vries onderdeel van fundament van de rechtsstaat

DEN HAAG (ANP) - "Een moedig man is dood, vermoord", schrijft demissionair minister van Justitie Ferd Grapperhaus in reactie op het overlijden van Peter R. de Vries. De minister prijst zijn kritische en vasthoudende houding, en menselijkheid ten opzichte van de slachtoffers. "De moord op Peter R. de Vries is dan ook niets minder dan een directe aanslag op onze samenleving."

Grapperhaus noemt De Vries als journalist "een waakhond van onze rechtsstaat". "Zijn hele leven spoorde hij onrecht op. Daarmee leverde hij een enorme bijdrage aan onze democratische rechtsstaat. Hij maakte deel uit van het fundament daarvan." De minister betuigde ook zijn medeleven met De Vries' "familie, collega's en vele vrienden".

De minister reageerde eerder al geëmotioneerd op het nieuws over de moordaanslag op De Vries. Toch waarschuwde hij dat de strijd tegen de georganiseerde misdaad, die mogelijk verantwoordelijk is voor de dood van de journalist, er een zal zijn van een lange adem. Dat deed hij ook al na de moord op advocaat Derk Wiersum. "Ik heb na die verschrikkelijke moord in september 2019 ook gezegd: mensen, dit is echt een strijd, een gevecht van tien jaar."

De minister laat ook uitzoeken of mensen die bedreigd worden voldoende worden beschermd. Een speciaal adviescollege was daar al mee bezig. Daarnaast wordt een onafhankelijk onderzoek geopend naar de bewaking van Peter R. de Vries, dat weer losstaat van het strafrechtelijk onderzoek naar de moordaanslag. De twee onderzoeken vullen elkaar aan, en de resultaten worden in september verwacht, schreef de minister aan de Tweede Kamer.

Meer uit Binnenland

Brand in duinen bij Ouddorp onder controle

OUDDORP (ANP) - De brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is onder controle, meldt de veiligheidsregio. In de nacht van donderdag op vrijdag blijft nog een aantal brandweervoertuigen ter plaatse om eventueel oplaaiende vuurhaarden te blussen. Vrijdagochtend gaat het waterschap het gebied verder "strippen" om vuur dat mogelijk nog in de grond zit te doven.

2 uur geleden
Tweeduizend vierkante meter natuur verwoest bij duinbrand Ouddorp

OUDDORP (ANP) - Bij de grote brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is tot dusver 2000 vierkante meter aan natuur verloren gegaan. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand ontstond donderdagmiddag en verspreidt zich sinds donderdagavond niet verder, maar is nog niet onder controle.

2 uur geleden
Natuurbrand bij Ouddorp breidt zich niet meer uit door stoplijnen

OUDDORP (ANP) - De grote natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp breidt zich niet verder uit, meldt de veiligheidsregio. Aangebrachte stoplijnen houden de verspreiding van het vuur tegen. De brandweer maakt stoplijnen door met speciale sproeiers een strook begroeiing nat te maken.

6 uur geleden
Jeugddetentie geëist voor explosie bij kantoor Zuidas Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Tegen een 17-jarige jongen uit Uithoorn is een jaar jeugddetentie geëist voor het veroorzaken van een explosie bij het Atrium, een kantoorgebouw aan de Zuidas in Amsterdam. De explosie was in de nacht van 15 op 16 maart.

6 uur geleden
NL-alert afgegeven voor natuurbrand Ouddorp: verlaat het gebied

OUDDORP (ANP) - Vanwege de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een NL-Alert verstuurd. "Voor de eigen veiligheid is het belangrijk om het gebied te verlaten en uit de rook te blijven", meldt de veiligheidsregio.

6 uur geleden
Vrijdag weer geen treinen bij Venray door werkzaamheden na brand

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden vrijdag geen treinen als gevolg van werkzaamheden na de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray. Arriva zet bussen in, meldt de vervoerder.

7 uur geleden
Blushelikopter defensie naar Ouddorp om natuurbrand te bestrijden

OUDDORP (ANP) - Voor de bestrijding van de natuurbrand in de duinen bij Ouddorp wordt donderdagavond een helikopter van Defensie ingezet, meldt de veiligheidsregio. De bijstand is aangevraagd omdat de harde wind het bestrijden van het vuur vanaf de grond bemoeilijkt. Vanaf naar verwachting 19.30 uur is de helikopter ter plaatse. Mogelijk gaat het om twee blushelikopters. De veiligheidsregio kon dit nog niet bevestigen.

7 uur geleden