Grapperhaus: besluit De Jonge verdrietig maar verstandig
DEN HAAG (ANP) - Minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) heeft begrip voor het besluit van Hugo de Jonge om zich terug te trekken als lijsttrekker van het CDA. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.
"Het is verdrietig, voor hem en de partij, maar ik vind het heel verstandig", aldus Grapperhaus. "Hij heeft enorm veel energie aan die coronacrisis gegeven, al negen maanden lang. We zien dat we in een cruciale fase komen, en de verkiezingen komen dichterbij. Het is een moeilijke afweging, maar ik begrijp het heel goed."
Of hij het er met De Jonge over had gehad voor die zijn besluit bekendmaakte, laat Grapperhaus in het midden. "Dit is iets...je spreekt wel met elkaar, maar dit is een heel persoonlijke afweging."
Campagneleider en staatssecretaris Raymond Knops was er "niet blij mee" toen hij het nieuws hoorde. Dat De Jonge afziet van het lijsttrekkerschap zal ook een flink effect hebben op de verkiezingscampagne, geeft de bewindsman toe. "We hadden natuurlijk al veel voorbereid, met de beeltenis van Hugo de Jonge. Maar de posters zijn nog niet geprint", grapt hij.
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - Een half miljoen overvliegende trekvogels zijn volgens Vogelbescherming Nederland zaterdag in Nederland geteld. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse Euro Birdwatch, die dit jaar voor de 31e keer werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland. In Nederland telden vogelaars op meer dan 126 verschillende plekken en telden zij 208 soorten vogels. Het is het grootste evenement voor het tellen van trekvogels.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij een dodelijke schietpartij op de Amstelveenseweg in Amsterdam Oud-Zuid. Bij de schietpartij in de nacht van vrijdag op zaterdag kwam een 34-jarige man uit Amsterdam om het leven.
3 uur geledenGELEEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een minderjarige jongen uit de gemeente Sittard-Geleen aangehouden voor zware mishandeling. De jongen wordt verdacht van het gooien van zwaar vuurwerk afgelopen zondag op de Markt in Sittard.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Familiediner stopt na een kwart eeuw op de Nederlandse televisie. Dat hebben de EO en presentator Bert van Leeuwen bekendgemaakt. "Ik heb goed en slecht nieuws. Het slechte nieuws is: Het Familiediner stopt. Echt waar", zegt Van Leeuwen op sociale media. "Maar het goede nieuws is: we maken nog één serie, dus grijp je kans, voordat het te laat is."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een ongeval tussen een auto en een fietser op het Oostmolenerf in Rotterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 40-jarige Rotterdammer overleden. Dat meldt de Rotterdamse politie.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Truly Naked is de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de Gouden Kalveren, de belangrijkste filmprijzen van Nederland. De film verzilverde maar liefst zes van de zeven nominaties, waaronder die van beste film, beste regie en beste scenario, werd vrijdag duidelijk tijdens de slotavond van het Nederlands Film Festival in de Stadsschouwburg in Utrecht.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben in de afgelopen week iets meer dan 1600 kilo vuurwerk ingeleverd. Dat kon bij speciale inzamelpunten van de overheid. Volgens cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid kwam 528 kilo binnen in Zwolle, 342,1 kilo in Amsterdam, 254 kilo in Haarlem en 179,5 kilo in Leiden.
1 dag geleden