Grapperhaus: bedreiging voetbalbestuurder zwaar crimineel gedrag
DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus vindt de bedreigingen aan het adres van Feyenoord-bestuurder Mark Koevermans "niet alleen schandalig maar ook zwaar crimineel gedrag". Koevermans stapte woensdag op na een reeks bedreigingen. Grapperhaus wil een stevige aanpak van mensen die zich daaraan schuldig maken, "langs strafrechtelijke kant", maar zegt nog niet wat hij precies wil.
"Dit is een kleine groep misdadigers, en dat zijn het, die denken dat ze op deze manier hun wil aan de samenleving kunnen opleggen. Dat gaan we niet goedkeuren", aldus de minister. Hij vindt het ook "ongelooflijk laf dat je dat op een individu richt".
Grapperhaus zegt hier flink achteraan te zullen gaan. "U mag van mij aannemen dat als ik zeg, er is een grens over, dat we hier flink achteraan gaan". Als voorbeeld noemt hij de avondklokrellen eerder dit jaar. Daartegen was volgens hem een lik-op-stukbeleid, waarbij mensen die bij legitieme demonstraties zwaar geweld gebruikten, meteen stevig werden aangepakt. "Dat gaan we hier ook doen."
De minister heeft woensdagochtend vanwege het vertrek van Koevermans bij de club gebeld met Feyenoord en de KNVB om te zeggen dat hij met ze meeleeft en achter ze staat. "Ik vind dit voor hem persoonlijk enorm verdrietig en ik denk dat het voor de club een grote tegenslag is."
Binnenkort is er regulier overleg van het ministerie van Justitie en Veiligheid met de KNVB. Volgens een woordvoerster van het departement staat dit onderwerp hoog op de agenda, maar wordt er al langer gesproken over de verharding in de voetbalwereld.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
16 uur geleden