Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus: bedreiging voetbalbestuurder zwaar crimineel gedrag

Grapperhaus: bedreiging voetbalbestuurder zwaar crimineel gedrag

DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus vindt de bedreigingen aan het adres van Feyenoord-bestuurder Mark Koevermans "niet alleen schandalig maar ook zwaar crimineel gedrag". Koevermans stapte woensdag op na een reeks bedreigingen. Grapperhaus wil een stevige aanpak van mensen die zich daaraan schuldig maken, "langs strafrechtelijke kant", maar zegt nog niet wat hij precies wil.

"Dit is een kleine groep misdadigers, en dat zijn het, die denken dat ze op deze manier hun wil aan de samenleving kunnen opleggen. Dat gaan we niet goedkeuren", aldus de minister. Hij vindt het ook "ongelooflijk laf dat je dat op een individu richt".

Grapperhaus zegt hier flink achteraan te zullen gaan. "U mag van mij aannemen dat als ik zeg, er is een grens over, dat we hier flink achteraan gaan". Als voorbeeld noemt hij de avondklokrellen eerder dit jaar. Daartegen was volgens hem een lik-op-stukbeleid, waarbij mensen die bij legitieme demonstraties zwaar geweld gebruikten, meteen stevig werden aangepakt. "Dat gaan we hier ook doen."

De minister heeft woensdagochtend vanwege het vertrek van Koevermans bij de club gebeld met Feyenoord en de KNVB om te zeggen dat hij met ze meeleeft en achter ze staat. "Ik vind dit voor hem persoonlijk enorm verdrietig en ik denk dat het voor de club een grote tegenslag is."

Binnenkort is er regulier overleg van het ministerie van Justitie en Veiligheid met de KNVB. Volgens een woordvoerster van het departement staat dit onderwerp hoog op de agenda, maar wordt er al langer gesproken over de verharding in de voetbalwereld.

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

12 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

12 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

15 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

17 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

19 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

20 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

21 uur geleden