Grapperhaus: bedreiging voetbalbestuurder zwaar crimineel gedrag
DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus vindt de bedreigingen aan het adres van Feyenoord-bestuurder Mark Koevermans "niet alleen schandalig maar ook zwaar crimineel gedrag". Koevermans stapte woensdag op na een reeks bedreigingen. Grapperhaus wil een stevige aanpak van mensen die zich daaraan schuldig maken, "langs strafrechtelijke kant", maar zegt nog niet wat hij precies wil.
"Dit is een kleine groep misdadigers, en dat zijn het, die denken dat ze op deze manier hun wil aan de samenleving kunnen opleggen. Dat gaan we niet goedkeuren", aldus de minister. Hij vindt het ook "ongelooflijk laf dat je dat op een individu richt".
Grapperhaus zegt hier flink achteraan te zullen gaan. "U mag van mij aannemen dat als ik zeg, er is een grens over, dat we hier flink achteraan gaan". Als voorbeeld noemt hij de avondklokrellen eerder dit jaar. Daartegen was volgens hem een lik-op-stukbeleid, waarbij mensen die bij legitieme demonstraties zwaar geweld gebruikten, meteen stevig werden aangepakt. "Dat gaan we hier ook doen."
De minister heeft woensdagochtend vanwege het vertrek van Koevermans bij de club gebeld met Feyenoord en de KNVB om te zeggen dat hij met ze meeleeft en achter ze staat. "Ik vind dit voor hem persoonlijk enorm verdrietig en ik denk dat het voor de club een grote tegenslag is."
Binnenkort is er regulier overleg van het ministerie van Justitie en Veiligheid met de KNVB. Volgens een woordvoerster van het departement staat dit onderwerp hoog op de agenda, maar wordt er al langer gesproken over de verharding in de voetbalwereld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
16 uur geleden