Graphic novel van Floor de Goede wordt vertaald uitgebracht in VS
PORTLAND (ANP) - De graphic novel Dansen op de vulkaan van de Nederlandse tekenaar Floor de Goede wordt vertaald in het Engels en uitgebracht in de VS. Het boek uit 2012 komt in oktober uit bij uitgeverij Oni Press in Portland (Oregon), die onder meer de beroemde stripreeks Scott Pilgrim uitgeeft.
Oni Press is van plan de Engelse vertaling ook buiten de VS in de handel te brengen. Het is nog niet bekend wat de oplage wordt van Dancing on the vulcano, zoals de vertaalde versie heet.
In het semi-autobiografische Dansen op de vulkaan reflecteerde De Goede op zijn relatie met zijn toenmalige vriend Bas. De graphic novel kreeg toentertijd goede recensies. Het boek is in Nederland al enige tijd niet meer verkrijgbaar.
Het gebeurt niet heel vaak dat een Nederlandse graphic novel succesvol is in het buitenland. Een uitzondering is het boek Dagen van Zand van Aimée de Jongh, die afgelopen jaar werd bekroond met de Stripschapprijs. In het boek documenteerde de Rotterdamse cartoonist de ellende die Amerikaanse boeren meemaakten tijdens de Dust Bowl, een periode van extreme droogte in de VS.
Floor de Goede tekent al bijna twintig jaar. Hij publiceerde onder meer in het AD, het Parool en het blad Expreszo. Recent won de cartoonist een Zilveren Penseel voor zijn bijdragen aan het boek Gloei en een Bronzen Penseel voor zijn bijdragen aan het boek Rekenen voor je leven.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden