Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Graphic novel van Floor de Goede wordt vertaald uitgebracht in VS

Graphic novel van Floor de Goede wordt vertaald uitgebracht in VS

PORTLAND (ANP) - De graphic novel Dansen op de vulkaan van de Nederlandse tekenaar Floor de Goede wordt vertaald in het Engels en uitgebracht in de VS. Het boek uit 2012 komt in oktober uit bij uitgeverij Oni Press in Portland (Oregon), die onder meer de beroemde stripreeks Scott Pilgrim uitgeeft.

Oni Press is van plan de Engelse vertaling ook buiten de VS in de handel te brengen. Het is nog niet bekend wat de oplage wordt van Dancing on the vulcano, zoals de vertaalde versie heet.

In het semi-autobiografische Dansen op de vulkaan reflecteerde De Goede op zijn relatie met zijn toenmalige vriend Bas. De graphic novel kreeg toentertijd goede recensies. Het boek is in Nederland al enige tijd niet meer verkrijgbaar.

Het gebeurt niet heel vaak dat een Nederlandse graphic novel succesvol is in het buitenland. Een uitzondering is het boek Dagen van Zand van Aimée de Jongh, die afgelopen jaar werd bekroond met de Stripschapprijs. In het boek documenteerde de Rotterdamse cartoonist de ellende die Amerikaanse boeren meemaakten tijdens de Dust Bowl, een periode van extreme droogte in de VS.

Floor de Goede tekent al bijna twintig jaar. Hij publiceerde onder meer in het AD, het Parool en het blad Expreszo. Recent won de cartoonist een Zilveren Penseel voor zijn bijdragen aan het boek Gloei en een Bronzen Penseel voor zijn bijdragen aan het boek Rekenen voor je leven.

Meer uit Binnenland

Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

1 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

1 uur geleden
Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

7 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

8 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

10 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

13 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

13 uur geleden