Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gräper: verlenging NPO-vergunning geeft formatiepartijen ruimte

Gräper: verlenging NPO-vergunning geeft formatiepartijen ruimte

DEN HAAG (ANP) - Het is aan de Tweede Kamer om te bepalen wat te doen met de vergunning van de publieke omroep (NPO), aldus demissionair staatssecretaris Fleur Gräper. Maar, benadrukt de bewindsvrouw, "als de formerende partijen iets willen met de NPO, dan zou de beste route zijn om nu te gaan verlengen. Omdat je dan tijd creëert om inderdaad tot een nieuw wetsvoorstel te komen".

Vorige week lekte uit dat het kabinet voornemens is nog geen nieuwe vergunning te geven aan de NPO, maar Gräper geeft aan dat ze vooral opties voorlegt aan de Tweede Kamer. Het kabinet neemt vandaag in de ministerraad officieel een besluit in reactie op de commissie-Van Geel over de toekomst van het stelsel. Die commissie adviseert om het aantal omroepen terug te brengen naar zes. Het is bekend dat de formerende partijen PVV, VVD, NSC en BBB willen sleutelen aan de NPO.

In De Telegraaf beklagen BBB en VVD zich erover dat het kabinet met het voornemen deze partijen minder ruimte geeft "om de publieke omroep toekomstbestendig te maken". Maar volgens Gräper is dat juist niet het geval. Verlenging van twee jaar na afloop van de vergunning in 2026 biedt juist ruimte om ingrepen zorgvuldig in te voeren. Een wetsvoorstel is immers ook niet zomaar door beide Kamers, benadrukt de bewindsvrouw. De formerende partijen vinden het op hun beurt vervelend dat zij geen aanpassingen kunnen doen in deze kabinetsperiode.

De Tweede Kamer, waar de vier partijen samen een ruime meerderheid hebben, kan hierover uiteindelijk een besluit nemen, stelt Gräper.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Jan van Zanen: Den Haag klaar voor NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Den Haag is klaar voor de NAVO-top van aankomende week, zei de Haagse burgemeester Jan van Zanen zaterdag desgevraagd. "Iedere dag vallen er meer puzzelstukjes op de goede plek, wij zijn er klaar voor en ik kijk ernaar uit", aldus Van Zanen die zaterdagochtend een kijkje nam bij een punt waar wijkbewoners van het gebied rond het World Forum kranten konden ophalen, omdat die tijdelijk niet bezorgd worden in het gebied.

17 minuten geleden
Man en vrouw gewond na schietincident bij café in Rotterdam-West

ROTTERDAM (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een 54-jarige man en een 61-jarige vrouw gewond geraakt bij een schietincident in Rotterdam-West. Rond 00.30 uur werd er geschoten bij een café aan de Witte van Haemstedestraat. Een 38-jarige Rotterdammer is aangehouden. De man is er ernstig aan toe, meldt de politie.

1 uur geleden
Met startschot voor Run is Festival op de Ring Amsterdam begonnen

AMSTERDAM (ANP) - Met het hardloopevenement Run op de Ring is het Festival op de Ring van start gegaan. Het festival op de ringweg A10 is een van de grootste evenementen waarmee het 750-jarig bestaan van Amsterdam wordt gevierd.

2 uur geleden
Forse groei bij universitaire lerarenopleidingen

DEN HAAG (ANP) - De universitaire lerarenopleidingen zitten weer in de lift. Dit collegejaar meldden zich bijna 11 procent meer nieuwe studenten aan dan vorig jaar, meldt Universiteiten van Nederland (UNL). Na jaren van teruglopende instroom is dat goed nieuws in een tijd van hardnekkige lerarentekorten, zegt de koepelorganisatie.

4 uur geleden
NRC twee keer in de prijzen op Avond voor Onderzoeksjournalistiek

UTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.

12 uur geleden
Oud-leiders PvdA verzetten zich tegen motie-Piri

DEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israël. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.

12 uur geleden
Quincy Promes na uitlevering door Dubai aangekomen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.

12 uur geleden