Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gräper geschrokken van 'aard en intensiteit' wantoestanden NPO

Gräper geschrokken van 'aard en intensiteit' wantoestanden NPO

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Fleur Gräper (Cultuur en Media) is geschrokken van de "aard, omvang en intensiteit" van het grensoverschrijdend gedrag bij de NPO. Ze vindt het "echt van moed getuigen dat die melders zich gemeld hebben, zodat we ook inderdaad dat beeld hebben."

Als eerste zijn nu de werkgevers aan zet "om ervoor te zorgen dat ze een veilige werkplek voor iedereen in de wereld zullen hebben." Dat zei Gräper in reactie op het donderdag gepresenteerde onderzoek van de Commissie-Van Rijn over grensoverschrijdend gedrag bij de Nederlandse Publieke Omroep (NPO).

Drie op de vier medewerkers die zijn ondervraagd door de Commissie-Van Rijn hebben te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag of zijn hier getuige van geweest. "Dat maakt ook dat het van een dusdanige omvang is dat je bijna niet kunt voorstellen hoe dat geweest is, in ieder geval ik niet. En dat heeft mij zeer geraakt", zegt de bewindsvrouw.

Haast geboden

De staatssecretaris wil de NPO en de omroepen even de tijd geven om het rapport te lezen, maar vindt dat haast geboden is om de problematiek aan te pakken. "Ik verwacht dat ze binnen nu en twee weken bij mij duidelijkheid geven over hoe ze het doen."

Het rapport laat volgens de bewindsvrouw zien dat grensoverschrijdend gedrag "diepgeworteld is in de cultuur van de verschillende omroepen en de NPO". Ze vindt bijvoorbeeld dat in het Mediapark te veel gewerkt wordt met flexibele contracten en dat hier verandering in moet komen. Dat wil Gräper evenwel niet van bovenaf opleggen. "Het lijkt me buitengewoon vreemd dat wij als Den Haag gaan vertellen hoe werkgevers hun contracten precies achter de komma moeten invullen."

Gesprekken gevoerd

Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft volgens de staatssecretaris geen meldingen ontvangen "die ons deden vermoeden van de omvang van de problematiek zoals we die vandaag gezien hebben." Ze vindt ook niet dat het ministerie de eerste plek is waar dit soort meldingen binnen moeten komen en dat de eerste verantwoordelijkheid bij de omroepwereld ligt. Na verhalen in de media over misstanden bij De Wereld Draait Door en Studio Sport zijn wel gesprekken gevoerd tussen het ministerie en betrokkenen.

Meer uit Politiek

Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

2 uur geleden
D66 en CDA spreken vrijdag over economie en klimaat

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.

3 uur geleden
VVD wil meerouderschap met maximaal vier ouders in de wet

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.

3 uur geleden
COC: na decennia cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen

DEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".

3 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten met Yeşilgöz over uitspraken Wijers

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.

4 uur geleden
Kabinet wil bijhouden CO2-uitstoot voor mkb per 2027 schrappen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.

4 uur geleden
Rummenie en provincies openen centraal informatiepunt over wolven

DEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.

6 uur geleden