Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Granerud leidt na eerste sprong Garmisch-Partenkirchen

Granerud leidt na eerste sprong Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP) - De Noor Halvor Egner Granerud leidt na de eerste sprong bij het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen, de tweede wedstrijd uit de Vierschansentournee. Granerud, de leider in de wereldbeker van deze winter, kwam tot een afstand van 137 meter en door de fraaie uitvoering op de beste score van 138,7 punten.

De Pool Dawid Kubacki, vorig jaar winnaar van de prestigieuze wedstrijdenreeks in het skispringen, landde na 139 meter, maar kreeg toch een lagere score: 137,7. Olympisch kampioen Kamil Stoch sprong 135 meter ver en nam met een score van 131,5 punten de derde plaats in. De eerste dertig na de eerste ronde komen later vrijdag in actie voor een tweede sprong van de grote schans in het Duitse wintersportoord.

De Duitser Karl Geiger, die dinsdag de eerste wedstrijd van de tournee in Oberstdorf won, stelde teleur met de veertiende plaats na de eerste sprong. De Noor Marius Lindvik, vorig jaar winnaar in Garmisch, meldde zich af. Hij had last van een ontstoken verstandskies en zocht een tandarts op.

Meer uit Sport

Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

31 minuten geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

2 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

14 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

15 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

18 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

20 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

1 dag geleden