Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Granerud leidt na eerste sprong Garmisch-Partenkirchen

Granerud leidt na eerste sprong Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP) - De Noor Halvor Egner Granerud leidt na de eerste sprong bij het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen, de tweede wedstrijd uit de Vierschansentournee. Granerud, de leider in de wereldbeker van deze winter, kwam tot een afstand van 137 meter en door de fraaie uitvoering op de beste score van 138,7 punten.

De Pool Dawid Kubacki, vorig jaar winnaar van de prestigieuze wedstrijdenreeks in het skispringen, landde na 139 meter, maar kreeg toch een lagere score: 137,7. Olympisch kampioen Kamil Stoch sprong 135 meter ver en nam met een score van 131,5 punten de derde plaats in. De eerste dertig na de eerste ronde komen later vrijdag in actie voor een tweede sprong van de grote schans in het Duitse wintersportoord.

De Duitser Karl Geiger, die dinsdag de eerste wedstrijd van de tournee in Oberstdorf won, stelde teleur met de veertiende plaats na de eerste sprong. De Noor Marius Lindvik, vorig jaar winnaar in Garmisch, meldde zich af. Hij had last van een ontstoken verstandskies en zocht een tandarts op.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

13 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

16 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

22 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden