GrandVision zakt op afwachtende beurs
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel GrandVision werd donderdag lager gezet op het Damrak. Beleggers verwerkten de berichten dat de Frans-Italiaanse brillenmaker EssilorLuxottica het optiekconcern niet meer wil overnemen. De Europese beurzen bleven dicht bij huis in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die zal waarschijnlijk de rente ongewijzigd laten, maar neemt mogelijk extra steunmaatregelen om de eurozone door de coronacrisis te loodsen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 620,35 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 903,51 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent.
GrandVision zakte 2,7 procent in de MidKap. Volgens persbureau Bloomberg wil EssilorLuxottica het optiekconcern niet meer overnemen. EssilorLuxottica (min 0,4 procent) zou zich zorgen maken over de gevolgen van de coronacrisis op het moederbedrijf van Pearle en EyeWish. Investeerder HAL, de eigenaar van GrandVision, daalde 0,3 procent.
Aegon
Sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven was Pharming met een plus van 3,5 procent. De biotechnoloog is in de Verenigde Staten begonnen met een proef voor de behandeling van Covid-19 met zijn medicijn Ruconest. Financieel dienstverlener Intertrust kampte met een adviesverlaging door JPMorgan en zakte 3,6 procent.
Aegon (min 1,9 procent) stond onderaan in de AEX. Beleggers waren niet onder de indruk van de nieuwe strategie. De verzekeraar wil zich verder terugtrekken uit kleine landen en markten om zich te richten op zijn belangrijkste kern- en groeimarkten. Daarnaast wil het bedrijf de komende jaren 400 miljoen euro aan kosten besparen. Olie- en gasconcern Shell ging aan kop met een plus van 1,5 procent.
Ajax
Ajax kelderde 8 procent. De beursgenoteerde voetbalclub wist zich niet te plaatsen voor de achtste finales van de lucratieve Champions League.
In Frankfurt zakte TUI 5 procent. Het grootste reisbureau ter wereld leed afgelopen boekjaar een verlies van 3 miljard euro door de coronapandemie. TUI denkt wel dat de vraag naar reizen deze zomer zal aantrekken dankzij de komst van de coronavaccins. De Duitse maaltijdbezorger HelloFresh steeg 7 procent dankzij een verhoging van de verwachtingen.
De euro was 1,2091 dollar waard, tegenover 1,2075 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 45,67 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 48,97 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiƫle vergelijkingssite Geld.nl.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
6 uur geleden