GrandVision groeit door overnames en op eigen kracht
AMSTERDAM (ANP) - Optiekbedrijf GrandVision heeft het afgelopen jaar afgesloten met een een hogere omzet in vergelijking met een jaar eerder. De onderneming profiteerde deels van overnames, maar wist ook op eigen kracht te groeien. Opvallend was de groei van de e-commerce-tak waar de opbrengsten met twee derde stegen.
GrandVision nam de afgelopen tijd onder meer het Spaanse Optica2000 en het Zwitserse McOptic over. In Nederland werden de activiteiten van Charlie Temple toegevoegd. Alles bij elkaar steeg de omzet van het moederbedrijf van optiekketens als EyeWish en Pearle op basis van gelijke wisselkoersen met 8,8 procent. De overnames waren goed voor iets minder dan de helft van die groei, aldus de voorlopige cijfers.
Het slotkwartaal van 2019 was de omzetgroei 10,7 procent. Daarbij zagen winkels die langer dan een jaar open zijn de omzet in doorsnee met 6 procent stijgen. Verder merkte GrandVision op dat de prestaties in de Benelux verbeterden. Daarmee was sprake van herstel na een uitdagend 2018, toen managementperikelen het bedrijf enigszins dwarszaten. Verder bestempelde GrandVision het Britse winkellandschap vorig jaar als moeilijk.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
16 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden