Grandslamwinnares Kenin direct onderuit in Dubai
DUBAI (ANP) - Voor de Amerikaanse tennisster Sofia Kenin heeft haar eerste WTA-toernooi als grandslamwinnares slechts één partij geduurd. Kenin, die ruim twee weken geleden de Australian Open won, verloor in de eerste ronde in Dubai van Elena Ribakina uit Kazachstan: 7-6 (2) 3-6 3-6.
De 21-jarige Amerikaanse veroverde in Melbourne haar eerste grandslamtitel door de Spaanse Garbiñe Muguruza in de finale te verslaan. Kenin schoot op de wereldranglijst de top 10 in en staat nu zevende. Een week later in de ontmoeting met Letland in de Fed Cup verloor Kenin van Jelena Ostapenko. In Dubai moest ze buigen voor Ribakina, die afgelopen week de finale haalde in Sint-Petersburg, maar het daarin moest afleggen tegen titelverdedigster Kiki Bertens.
Met Elina Svitolina en Belinda Bencic, de winnares van vorig jaar, werden nog twee tennissters uit de mondiale top 10 gelijk uitgeschakeld in Dubai.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
1 minuut geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
1 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
22 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
1 dag geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
1 dag geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
1 dag geleden