Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grand slams hanteren zelfde regels voor beslissende set

Grand slams hanteren zelfde regels voor beslissende set

LONDEN (ANP) - Alle vier de grandslamtoernooien gaan per direct dezelfde regels hanteren voor de tiebreak in de beslissende set. De Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open hielden er andere reglementen op na, wat tot verwarring leidde.

Alle grand slams worden nu bij een 6-6-stand in de beslissende set voltooid met een tiebreak tot de tien punten, met twee punten verschil.

De Australian Open, het grandslamtoernooi dat dit jaar al is gespeeld, hanteerde die regel al. Op Roland Garros werd er net zo lang doorgespeeld totdat een tennisser twee games meer had. Wimbledon besloot vrij recent de tiebreak in te voeren bij 12-12 in de laatste set en de US Open hanteerde bij 6-6 een reguliere tiebreak, tot de zeven punten.

Proef

Volgens de grand slams gaat het om een proef. "De beslissing is gebaseerd op het verlangen om meer consistentie in de regels aan te brengen", aldus het Grand Slam Board.

"Het zal de purist teleurstellen, maar we zijn trots dat we allemaal een supertiebreak gaan spelen bij 6-6 in de vijfde set", zei Amélie Mauresmo, de nieuwe toernooidirecteur van Roland Garros. Dat toernooi begint op zondag 22 mei.

Marathonpartijen zoals in 2010 op Wimbledon zijn al enige tijd onmogelijk. Bijna twaalf jaar geleden speelden de Amerikaan John Isner en Nicolas Mahut uit Frankrijk een wedstrijd die met 70-68 in de vijfde set werd beslist. Het legendarische duel duurde ruim 11 uur en werd over drie dagen verspreid gespeeld.

Meer uit Sport

Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

5 uur geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

8 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

9 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

10 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

14 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

14 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

15 uur geleden