
Grand slams hanteren zelfde regels voor beslissende set
LONDEN (ANP) - Alle vier de grandslamtoernooien gaan per direct dezelfde regels hanteren voor de tiebreak in de beslissende set. De Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open hielden er andere reglementen op na, wat tot verwarring leidde.
Alle grand slams worden nu bij een 6-6-stand in de beslissende set voltooid met een tiebreak tot de tien punten, met twee punten verschil.
De Australian Open, het grandslamtoernooi dat dit jaar al is gespeeld, hanteerde die regel al. Op Roland Garros werd er net zo lang doorgespeeld totdat een tennisser twee games meer had. Wimbledon besloot vrij recent de tiebreak in te voeren bij 12-12 in de laatste set en de US Open hanteerde bij 6-6 een reguliere tiebreak, tot de zeven punten.
Proef
Volgens de grand slams gaat het om een proef. "De beslissing is gebaseerd op het verlangen om meer consistentie in de regels aan te brengen", aldus het Grand Slam Board.
"Het zal de purist teleurstellen, maar we zijn trots dat we allemaal een supertiebreak gaan spelen bij 6-6 in de vijfde set", zei Amélie Mauresmo, de nieuwe toernooidirecteur van Roland Garros. Dat toernooi begint op zondag 22 mei.
Marathonpartijen zoals in 2010 op Wimbledon zijn al enige tijd onmogelijk. Bijna twaalf jaar geleden speelden de Amerikaan John Isner en Nicolas Mahut uit Frankrijk een wedstrijd die met 70-68 in de vijfde set werd beslist. Het legendarische duel duurde ruim 11 uur en werd over drie dagen verspreid gespeeld.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
41 minuten geledenTOKIO (ANP) - Maureen Koster heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 5000 meter. De 33-jarige atlete eindigde in de eerste van twee series als vierde en die klassering betekende directe doorgang naar de strijd om de medailles op zaterdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is op 19 oktober in de marathon van Amsterdam de grootste kanshebber op de Nederlandse titel. Het Nederlands kampioenschap keert na twee jaar terug in de hoofdstad in het jaar dat Amsterdam 750 jaar bestaat en de marathon zijn vijftigste verjaardag viert.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
10 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
17 uur geleden