Granada degradeert na gelijkspel op laatste speeldag uit La Liga
GRANADA (ANP) - Granada is op de laatste speeldag van de Spaanse competitie gedegradeerd. De club uit Zuid-Spanje begon het thuisduel met Espanyol (0-0) met nog twee concurrenten onder zich, maar Cádiz en Real Mallorca wonnen en ontsnapten zo aan degradatie. Granada-spits Jorge Molina (40) miste in de 72e minuut een strafschop, wat zijn ploeg achteraf de noodzakelijke overwinning kostte. Granada speelde sinds het seizoen 2011/2012 op het hoogste niveau.
Granada begon het duel met 37 punten, Cádiz en Real Mallorca hadden 1 punt minder. De ploeg met de minste punten van de drie zou degraderen. Eerder was al duidelijk dat ook Levante en Deportivo Alavés volgend seizoen niet meer op het hoogste niveau van Spanje spelen.
Cádiz won bij Alavés met 1-0 dankzij een doelpunt van Anthony Lozano. Mallorca versloeg Osasuna met 2-0 door treffers van Ángel en Clément Grenier.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
6 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
7 uur geleden