Granada degradeert na gelijkspel op laatste speeldag uit La Liga
GRANADA (ANP) - Granada is op de laatste speeldag van de Spaanse competitie gedegradeerd. De club uit Zuid-Spanje begon het thuisduel met Espanyol (0-0) met nog twee concurrenten onder zich, maar Cádiz en Real Mallorca wonnen en ontsnapten zo aan degradatie. Granada-spits Jorge Molina (40) miste in de 72e minuut een strafschop, wat zijn ploeg achteraf de noodzakelijke overwinning kostte. Granada speelde sinds het seizoen 2011/2012 op het hoogste niveau.
Granada begon het duel met 37 punten, Cádiz en Real Mallorca hadden 1 punt minder. De ploeg met de minste punten van de drie zou degraderen. Eerder was al duidelijk dat ook Levante en Deportivo Alavés volgend seizoen niet meer op het hoogste niveau van Spanje spelen.
Cádiz won bij Alavés met 1-0 dankzij een doelpunt van Anthony Lozano. Mallorca versloeg Osasuna met 2-0 door treffers van Ángel en Clément Grenier.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
5 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
8 uur geleden