Granaat in café in Franse stad Grenoble gegooid, 12 gewonden
GRENOBLE (ANP/AFP) - Twaalf mensen zijn gewond geraakt toen een granaat in een café werd gegooid in de wijk Village Olympique in de Franse stad Grenoble. Twee mensen verkeren in kritieke toestand. "Iemand kwam binnen en gooide een granaat, zonder een woord te zeggen en rende toen weg", zei de officier van justitie tegen verslaggevers.
Er waren ten tijde van de explosie, die even na 20.00 uur plaatselijke tijd plaatsvond, "veel klanten" aanwezig. Volgens de officier van justitie was er nog geen motief gevonden, maar werd er niet geloofd dat het een "terroristische aanval" was. "Er is niets wat ons doet denken dat het verband houdt met terrorisme", zei hij en noemde het een "daad van extreem geweld" die "mogelijk verband houdt met het vereffenen van rekeningen".
Een mogelijk verband met drugshandel wordt onderzocht, zei hij. Volgens sommige berichten zou de verdachte ook een kalasjnikov bij zich hebben gehad. "Ik veroordeel deze criminele daad van buitengewoon geweld in de sterkst mogelijke bewoordingen", schreef burgemeester Eric Piolle van Grenoble op X.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
10 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
13 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
14 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
16 uur geleden