Granaat in café in Franse stad Grenoble gegooid, 12 gewonden
GRENOBLE (ANP/AFP) - Twaalf mensen zijn gewond geraakt toen een granaat in een café werd gegooid in de wijk Village Olympique in de Franse stad Grenoble. Twee mensen verkeren in kritieke toestand. "Iemand kwam binnen en gooide een granaat, zonder een woord te zeggen en rende toen weg", zei de officier van justitie tegen verslaggevers.
Er waren ten tijde van de explosie, die even na 20.00 uur plaatselijke tijd plaatsvond, "veel klanten" aanwezig. Volgens de officier van justitie was er nog geen motief gevonden, maar werd er niet geloofd dat het een "terroristische aanval" was. "Er is niets wat ons doet denken dat het verband houdt met terrorisme", zei hij en noemde het een "daad van extreem geweld" die "mogelijk verband houdt met het vereffenen van rekeningen".
Een mogelijk verband met drugshandel wordt onderzocht, zei hij. Volgens sommige berichten zou de verdachte ook een kalasjnikov bij zich hebben gehad. "Ik veroordeel deze criminele daad van buitengewoon geweld in de sterkst mogelijke bewoordingen", schreef burgemeester Eric Piolle van Grenoble op X.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.
4 minuten geledenOSLO (ANP) - De overleden koning Harald is op zijn laatste rustplaats aangekomen. De processie met de kist arriveerde tegen 15.00 uur bij fort Akershus. De nieuwe koning Haakon begeleidde de stoet samen met koning Frederik van Denemarken en koning Carl Gustaf van Zweden.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd de beperkt toegankelijke zone uit te breiden tot in de Golf van Oman. Het land zegt schepen die zonder toestemming toch door deze zone varen "sancties" op te leggen. Als Iran denkt dat een schip zonder Iraanse toestemming wil doorvaren richting de Straat van Hormuz, zal het niet meewerken aan het verstrekken van "verzekering of andere gerelateerde diensten".
14 minuten geledenOSLO (ANP) - De afscheidsdienst voor koning Harald in de Domkerk in Oslo is afgelopen. Even na 14.00 uur werd de kist met daarin het lichaam van de overleden koning de kerk uitgedragen. Vlak daarna volgde een fly-over van de luchtmacht. Vier gevechtsvliegtuigen vlogen in de zogenoemde missing-manformatie over de stad.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Een telefoongesprek tussen de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Amerikaanse president Donald Trump is tot nader order opgeschort. Dat meldt een woordvoerder van de Duitse overheid. De twee bewindslieden zouden contact met elkaar hebben rond de 25e jaardag van de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Een reden voor het uitstel werd niet genoemd.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu klaagt de krant Haaretz aan na een artikel over de aanval van Hamas op Israël in oktober 2023. Daarin stond dat hij door de president van de Verenigde Arabische Emiraten was gewaarschuwd voor het geweld.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre is "diep dankbaar" voor de 35 jaar dat Harald koning van Noorwegen was. De vorst maakte zijn functie "menselijk", aldus Støre tijdens de uitvaartdienst voor Harald in de Domkerk in Oslo.
2 uur geleden