Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Graffitikunstenaar Banksy doneert aan reddingsschip vluchtelingen

Graffitikunstenaar Banksy doneert aan reddingsschip vluchtelingen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse graffitikunstenaar Banksy heeft geld gedoneerd aan een organisatie die bootvluchtelingen op de Middellandse Zee helpt met een reddingsschip, meldt de Britse krant The Guardian. Vluchtelingen en migratie zijn een terugkerend thema in het werk van de guerrilla-artiest.

Het schip Louise Michel, vernoemd naar een Franse feministische anarchist (1830-1905), pikte donderdag 89 personen op van zee, onder wie vier kinderen. De boot is versierd met een graffiti van een klein meisje dat een roze, hartvormige reddingsboei vasthoudt.

De Louise Michel voerde eerder al twee reddingsoperaties uit, waarbij 105 personen werden opgepikt en overgedragen aan de hulporganisatie Sea Watch. De bemanning van de Louise Michel bestaat uit Europese activisten met ervaring in zoek- en reddingsacties op zee.

Banksy, van wie de eigenlijke identiteit geheim is, staat bekend om zijn geëngageerde kunst waarin hij maatschappijkritiek levert op onder meer de vluchtelingencrisis en het kapitalisme. Zijn kunstwerken duiken op op allerlei openbare plekken in steden over de hele wereld. Een werk waarin apen in het Britse parlement zijn afgebeeld, leverde vorig jaar 12 miljoen dollar op bij een veiling.

Meer uit Buitenland

Rutte: luchtaanvallen tonen dat Rusland niet oprecht vrede zoekt

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte betwijfelt of het Rusland menens is in de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog tegen Oekraïne. "Russische aanvallen zoals afgelopen nacht wijzen niet op ernst over vrede", zei Rutte op bezoek in het Oekraïense parlement.

23 minuten geleden
Gewapende boten probeerden schip te stoppen in zee bij Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In de Straat van Hormuz hebben kleine gewapende boten geprobeerd via een radio-oproep een schip aan te houden, meldt de Britse maritieme organisatie UKMTO. Het schip negeerde de oproep om te stoppen en voer door op zijn geplande route ten zuiden van Iran.

26 minuten geleden
Kallas: Arctisch gebied nu frontlinie wereldwijde machtsstrijd

TROMSØ (ANP) - Het Arctische gebied is niet langer "een rustig hoekje op de kaart, maar de frontlinie van de wereldwijde machtsstrijd", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas in het Noorse Tromsø. De dreiging van de Verenigde Staten om Groenland in te nemen onderstreept "deze simpele realiteit", zei Kallas dinsdag op een conferentie over de Arctische grenzen.

33 minuten geleden
Dodental door zware sneeuwval in Japan loopt op tot dertig

TOKIO (ANP) - Zware sneeuwval in Japan heeft de afgelopen twee weken aan minstens dertig mensen het leven gekost. Met name in het noorden van het land leidde het winterse weer tot problemen. In delen van de zwaarst getroffen noordelijke regio Aomori is tot 4,5 meter sneeuw gevallen, wat tot veel dodelijke slachtoffers heeft geleid, meldt persbureau AFP.

1 uur geleden
Noors parlement stemt voorstel voor afschaffen monarchie weg

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse parlement heeft een voorstel om de monarchie af te schaffen verworpen. Een grote meerderheid stemde ondanks de recente onrust binnen de Noorse koninklijke familie voor behoud. In totaal steunden 141 van de 169 parlementsleden het behoud van de monarchie, 26 stemden tegen.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland gebruikte pauze Trump om raketten te sparen

KYIV (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Rusland de tijdelijke aanvalspauze alleen maar gebruikt om zijn raketten op te sparen. De Amerikaanse president Donald Trump vroeg Rusland om een week te stoppen met het beschieten van Oekraïense energiefaciliteiten, om de kans op vrede te vergroten. Volgens Zelensky heeft dat niet gewerkt. Hij gaat dat aankaarten bij Trump.

1 uur geleden
Iraanse politie pakt 139 buitenlanders op bij protesten Yazd

TEHERAN (ANP/RTR) - In de Iraanse regio Yazd zijn tot nu toe 139 buitenlanders opgepakt wegens deelname aan de recente protesten in het land, meldt persbureau Tasnim. Yazd was een van de vele provincies waar de afgelopen tijd werd geprotesteerd. De nationaliteiten van de mensen die zijn opgepakt, zijn niet bekendgemaakt.

3 uur geleden