Graf Franse rechtse nationalist Jean-Marie Le Pen vernield
LA TRINITÉ-SUR-MER (ANP) - Onbekenden hebben het graf vernield van de op 7 januari op 96-jarige leeftijd overleden Franse politicus Jean-Marie Le Pen. Hij lag begraven in zijn geboortedorp in het zuiden van Bretagne, La Trinité-sur-Mer. Een Keltisch kruis is gebroken en de grafzerk is zwaar beschadigd, meldden onder meer media en zijn nabestaanden, onder wie parlementslid Marine Le Pen. De plaatselijke politie doet onderzoek.
Le Pen was begin jaren zeventig de oprichter van het Front National dat radicaal-rechtse en nationalistische ideeën aanhing. De partij werd in 2011 'geërfd' door zijn dochter Marine en heet nu Rassemblement National. Marine is geschokt door de grafschennis. Er zijn volgens haar "geen woorden voor degenen die dit doen, en die mensen die doden aanvallen, zijn in staat veel ergere dingen tegen levenden te ondernemen".
Meer uit Buitenland
CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
6 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
5 uur geleden