Gracenote: zege Saudi-Arabië op Argentinië grootste WK-stunt ooit
DOHA (ANP) - De overwinning van Saudi-Arabië op Argentinië van dinsdag (2-1) is de grootste WK-stunt ooit. Dat meldt sportdatabureau Nielsen's Gracenote op basis van berekeningen.
Saudi-Arabië had volgens Gracenote vooraf slechts 8,7 procent kans om te winnen van Argentinië, dat ruim drie jaar lang ongeslagen was. Tot dinsdag stond de grootste WK-sensatie op naam van de voetballers van de Verenigde Staten, die in 1950 met 1-0 van Engeland wonnen. De Amerikanen stonden op een winstkans van 9,5 procent.
Argentinië begon het WK, volgens Gracenote, als belangrijke kanshebber op de titel. Alleen Brazilië stond, voor het toernooi begon, hoger genoteerd.
De top tien grootste sensaties op het WK voetbal van Gracenote, waarin wedstrijden van het Nederlands elftal ontbreken, ziet er als volgt uit:
1. Saudi-Arabië - Argentinië, 2022, 2-1, 8,7 procent kans.
2. Verenigde Staten - Engeland, 1950, 1-0, 9,5 procent kans.
3. Zwitserland - Spanje, 2010, 1-0, 10,3 procent kans.
4. Algerije - West-Duitsland, 1982, 2-1, 13,2 procent kans.
5. Ghana - Tsjechië, 2006, 2-0, 13,9 procent kans.
6. Uruguay - Brazilië, 1950, 2-1, 14,2 procent kans.
7. Zuid-Korea - Duitsland, 2018, 2-0, 14,4 procent kans.
8. Wales - Hongarije, 1958, 2-1, 16,2 procent kans.
9. Noord-Ierland - Spanje, 1982, 1-0, 16,5 procent kans.
10. Senegal - Frankrijk, 2002, 1-0, 17,3 procent kans.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
24 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
25 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
13 uur geleden