Gracenote: zege Saudi-Arabië op Argentinië grootste WK-stunt ooit
DOHA (ANP) - De overwinning van Saudi-Arabië op Argentinië van dinsdag (2-1) is de grootste WK-stunt ooit. Dat meldt sportdatabureau Nielsen's Gracenote op basis van berekeningen.
Saudi-Arabië had volgens Gracenote vooraf slechts 8,7 procent kans om te winnen van Argentinië, dat ruim drie jaar lang ongeslagen was. Tot dinsdag stond de grootste WK-sensatie op naam van de voetballers van de Verenigde Staten, die in 1950 met 1-0 van Engeland wonnen. De Amerikanen stonden op een winstkans van 9,5 procent.
Argentinië begon het WK, volgens Gracenote, als belangrijke kanshebber op de titel. Alleen Brazilië stond, voor het toernooi begon, hoger genoteerd.
De top tien grootste sensaties op het WK voetbal van Gracenote, waarin wedstrijden van het Nederlands elftal ontbreken, ziet er als volgt uit:
1. Saudi-Arabië - Argentinië, 2022, 2-1, 8,7 procent kans.
2. Verenigde Staten - Engeland, 1950, 1-0, 9,5 procent kans.
3. Zwitserland - Spanje, 2010, 1-0, 10,3 procent kans.
4. Algerije - West-Duitsland, 1982, 2-1, 13,2 procent kans.
5. Ghana - Tsjechië, 2006, 2-0, 13,9 procent kans.
6. Uruguay - Brazilië, 1950, 2-1, 14,2 procent kans.
7. Zuid-Korea - Duitsland, 2018, 2-0, 14,4 procent kans.
8. Wales - Hongarije, 1958, 2-1, 16,2 procent kans.
9. Noord-Ierland - Spanje, 1982, 1-0, 16,5 procent kans.
10. Senegal - Frankrijk, 2002, 1-0, 17,3 procent kans.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van deelname aan het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar. De uitwedstrijd tegen Polen in Warschau eindigde in 1-1. Twee maanden geleden speelden Nederland en Polen in Rotterdam ook al met 1-1 gelijk.
4 minuten geledenRIJEKA (ANP) - Kroatië heeft zich verzekerd van het WK voetbal in 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Kroaten hadden op vrijdagavond aan een 3-1-overwinning op de Faeröer genoeg om winnaar van groep L te worden. Kroatië kan niet meer worden achterhaald door nummer twee Tsjechië.
5 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha heeft vrijdag zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van RC Strasbourg mocht in de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie in Warschau in de 88e minuut invallen voor Memphis Depay.
7 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De WK-kwalificatiewedstrijd tussen Polen en Nederland is vrijdag na een klein uur spelen even onderbroken. Van achter een van beide doelen gooiden fans van Polen vele vuurwerkfakkels het veld op.
37 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie met Justin Kluivert in het basiselftal. De speler van Bournemouth krijgt als meest aanvallende middenvelder de voorkeur boven Tijjani Reijnders, net als in oktober tijdens het vorige duel met Finland. Frenkie de Jong en Ryan Gravenberch zijn de andere twee middenvelders.
3 uur geledenLUANDA (ANP) - Lionel Messi heeft Argentinië in een oefenwedstrijd naar een 2-0-zege op Angola geleid. Messi was goed voor een assist en een doelpunt. De wedstrijd in de Angolese hoofdstad Luanda was ter ere van vijftig jaar onafhankelijkheid van het Afrikaanse land, dat daarvoor een kolonie van Portugal was.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk komt vrijdag naast recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie voor de 71e keer de aanvoerdersband om zijn arm.
3 uur geleden