
Gracenote: Nederland vijfde bij Winterspelen met 21 medailles
BEIJING (ANP) - Nederland wint bij de komende Olympische Winterspelen in Beijing 21 medailles. Dat is de verwachting van sportdatabureau Nielsen's Gracenote. Nederland zou met dat aantal uitkomen op de vijfde plaats in de medaillespiegel.
Gracenote gaat uit van twaalf gouden, zes zilveren en drie bronzen plakken. Suzanne Schulting moet de Nederlandse ster van de Spelen worden. De shorttrackster staat in de huidige prognose op vier gouden medailles: de 500, 1000 en 1500 meter en met de aflossingsploeg. Ook de Nederlandse shorttrackmannen komen op de aflossing terug met goud, is de verwachting van Gracenote.
De overige zeven gouden medailles gaan volgens het sportdatabureau naar langebaanschaatsers Kai Verbij (1000 meter), Thomas Krol (1500 meter), Ireen Wüst (1500 meter), Patrick Roest (5000 meter), Irene Schouten (massastart) en de achtervolgingsploegen (mannen en vrouwen).
Noorwegen
Noorwegen voert de verwachte medaillestand aan met 44 plakken, gevolgd door de Russische sporters (38), Duitsland (27) en de Verenigde Staten (24). Zwitserland en Canada staan ook op 21 medailles, maar staan lager dan de Oranje-formatie vanwege minder gouden plakken.
Bij de vorige Winterspelen (Pyeongchang 2018) eindigde Nederland als vijfde met acht gouden, zes zilveren en zes bronzen medailles. Noorwegen bleef Duitsland in de strijd om de koppositie net voor.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - De Nederlandse judoploeg heeft de op de laatste dag van de Grand Slam van Tokio twee bronzen medailles bemachtigd. Michael Korrel won de medaille in de klasse tot 100 kilogram, Joanne van Lieshout pakt de plak in de klasse tot 63 kilogram.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Los Angeles Clippers hebben een spectaculaire zege geboekt op Golden State Warriors in de NBA. De thuisploeg maakte een achterstand van 22 punten goed om vervolgens met een rake 3-punter van Paul George met 1 punten verschil te winnen: 113-112.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De commotie rond het onderzoek naar zwemcoach Mark Faber heeft geen invloed op de prestaties van Marrit Steenbergen. De 23-jarige Friezin zette bij de Rotterdam Qualification Meet prima tijden neer. Zaterdag won ze de 100 meter vrije slag in 52,96 en zegevierde op de 200 meter wisselslag in 2.11,45.
3 uur geledenFREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het wereldkampioenschap in Denemarken, Zweden en Noorwegen ruim gewonnen. Oranje versloeg in het Deense Frederikshavn Congo met 40-20 en is daarmee al zeker van een plaats in de hoofdronde van het WK. Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Per Johansson met 20-9.
15 uur geledenSTAVANGER (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Stavanger genoegen moeten nemen met de achtste plaats op de 10 kilometer. De zege ging naar wereldkampioen Davide Ghiotto uit Italië. Die won in 13.02,71 voor Ted-Jan Bloemen uit Canada en Michele Malfatti uit Italië. Roest gaf ruim 21 seconden toe en finishte in 13.23,96.
17 uur geledenFREDERIKSHAVN (ANP) - De handbalsters spelen de tweede groepswedstrijd tegen Congo zonder keepster Yara ten Holte en Loïs van Vliet. Bondscoach Per Johansson heeft beide handbalsters op de tribune gezet voor de tweede groepswedstrijd.
17 uur geledenSTAVANGER (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de wereldbekerwedstrijden in Stavanger ver van het podium gebleven op de 500 meter. Hein Otterspeer was de beste Nederlander. Hij werd met 35,12 tiende. De zege ging naar de Japanner Wataru Morishige. Die was met 34,65 nipt sneller dan de Chinees Tingyu Gao. Tatsuya Shinhama uit Japan pakte het brons.
19 uur geleden