Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gracenote geeft Oranje na groepsfase 9 procent kans op WK-titel

Gracenote geeft Oranje na groepsfase 9 procent kans op WK-titel

DOHA (ANP) - De kans dat het Nederlands elftal over ruim twee weken de wereldbeker omhoog mag houden, is volgens sportdatabureau Nielsen's Gracenote weer iets gestegen. Na de tweede speelronde stond het elftal van bondscoach Louis van Gaal op 7 procent kans, nu de groepsfase voorbij is, is dat opgelopen tot 9 procent.

Brazilië is nog altijd de grote favoriet. Na het verlies tegen Kameroen van vrijdag (1-0) is het percentage wel teruggelopen, van 26 naar 21 procent. Brazilië was na twee speelronden al zeker van een plek in de achtste finales en hoefde tegen de Afrikanen daarom niet voluit te gaan.

De kansen van Argentinië namen na zeges op Mexico (2-0) en Polen (2-0) toe, van 12 naar 18 procent. Gracenote denkt dat Nederland en Argentinië elkaar ontmoeten in de kwartfinale en dat de Argentijnen dan winnen.

Achtste finale tegen VS

De twee halve finales gaan volgens berekeningen van het sportdatabureau tussen Brazilië en Argentinië en tussen Frankrijk en Spanje. Brazilië verslaat vervolgens Spanje in de eindstrijd.

Bij de achtste finale tussen Nederland en de Verenigde Staten van zaterdag is de kans op een zege voor Oranje 65 procent, aldus Gracenote.

Meer uit Voetbal

Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

1 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

2 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

2 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

2 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

4 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

5 uur geleden
Ajax zonder Baas maar met Sutalo en Wijndal tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.

5 uur geleden