Gracenote: België favoriet op EK, daarna Engeland en Frankrijk
AMSTERDAM (ANP) - België maakt de grootste kans volgende maand de Europese voetbaltitel te winnen, heeft Gracenote berekend. Volgens het sportdatabureau is de kans 14 procent dat de titel terechtkomt bij het elftal van bondscoach Roberto Martínez. Ook Engeland komt uit op een winstkans van 14 procent, maar de Britten worden net iets lager ingeschaald dan de Belgen.
Voor België zou het de eerste hoofdprijs ooit betekenen en voor Engeland de eerste prijs sinds de wereldtitel van 1966. Gracenote denkt dat het thuisvoordeel belangrijk is voor Engeland, dat de groepsfase in Londen speelt en mogelijk ook het duel in de achtste finales. De halve finales en finale zijn ook allemaal in Londen.
Na België en Engeland volgen Frankrijk (12 procent), Spanje (10 procent), Italië (9 procent) en Portugal (8 procent). Nederland is op de lijst de nummer 9 met een kans van 5 procent.
Nederland strandt volgens het sportdatabureau in de kwartfinales. Spanje, Italië, Engeland, België, Denemarken, Frankrijk en Duitsland bereiken volgens de berekeningen ook de laatste acht. De meest voor de hand liggende halvefinalisten zijn België, Spanje, Engeland en Frankrijk, aldus Gracenote.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
35 minuten geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
37 minuten geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
3 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
7 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
8 uur geleden