Graafmachinebouwer Caterpillar profiteert van grote vraag
DEERFIELD (ANP) - De Amerikaanse fabrikant van onder meer graafmachines, bulldozers en zware mijnbouwtrucks Caterpillar heeft in het afgelopen kwartaal de omzet met bijna een kwart zien stijgen, geholpen door een sterke vraag. Ook wist Caterpillar met prijsverhogingen de hogere kosten voor materialen het hoofd te bieden.
De omzet ging met 23 procent omhoog naar 13,8 miljard dollar, omgerekend, 12,4 miljard euro, in vergelijking met een jaar eerder. Daarbij werd een nettowinst behaald van 2,1 miljard dollar, tegen 780 miljoen dollar in het vierde kwartaal van 2020. Over heel 2021 kwam de omzet van 's werelds grootste machinebouwer uit op 51 miljard dollar, met een winst van 6,5 miljard dollar.
Vanwege de gestegen grondstof- en energieprijzen zijn mijnbouwers en oliemaatschappijen grote investeringen aan het doen in nieuwe apparatuur, wat gunstig is voor Caterpillar. Het bedrijf levert ook machines voor de bouwsector en voor energiecentrales, net als zware locomotieven.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.
35 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft het afgelopen kwartaal een duidelijke verkoopspurt doorgemaakt. De groei van het aantal verkochte producten, zoals Dove en Vaseline, lag op het hoogste niveau in meer dan tien jaar. Prijsverhogingen werden nog niet op grote schaal doorgevoerd. Wisselkoersen hadden een negatieve invloed, maar de omzet kwam wel hoger uit dan een jaar eerder.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De terugbetaling aan Philips van 186 miljoen euro in het tweede kwartaal voor de Amerikaanse importheffingen is een eenmalige meevaller. Dat heeft topman Roy Jakobs van het zorgtechnologieconcern gezegd in een toelichting op de resultaten over het tweede kwartaal. In het derde kwartaal zal Philips hooguit nog enkele miljoenen ontvangen uit die terugbetaling, aldus Jakobs.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz is somberder geworden over zijn te verwachten omzet in 2026. Het Duitse autoconcern kampt met een zwakkere vraag in China, waar een aanhoudende vastgoedcrisis het consumentenvertrouwen aantast en de vraag naar luxewagens drukt.
2 uur geleden