Graafmachinebouwer Caterpillar profiteert van grote vraag
DEERFIELD (ANP) - De Amerikaanse fabrikant van onder meer graafmachines, bulldozers en zware mijnbouwtrucks Caterpillar heeft in het afgelopen kwartaal de omzet met bijna een kwart zien stijgen, geholpen door een sterke vraag. Ook wist Caterpillar met prijsverhogingen de hogere kosten voor materialen het hoofd te bieden.
De omzet ging met 23 procent omhoog naar 13,8 miljard dollar, omgerekend, 12,4 miljard euro, in vergelijking met een jaar eerder. Daarbij werd een nettowinst behaald van 2,1 miljard dollar, tegen 780 miljoen dollar in het vierde kwartaal van 2020. Over heel 2021 kwam de omzet van 's werelds grootste machinebouwer uit op 51 miljard dollar, met een winst van 6,5 miljard dollar.
Vanwege de gestegen grondstof- en energieprijzen zijn mijnbouwers en oliemaatschappijen grote investeringen aan het doen in nieuwe apparatuur, wat gunstig is voor Caterpillar. Het bedrijf levert ook machines voor de bouwsector en voor energiecentrales, net als zware locomotieven.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar 1,3 procent en volgend jaar 1,1 procent, verwacht Rabobank. Dat komt vooral doordat de overheid en consumenten meer uitgeven, schrijft de bank.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
10 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
10 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
11 uur geleden