GP in Zandvoort in 2025 op 31 augustus
LONDEN (ANP) - De Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort vindt volgend jaar op 31 augustus plaats. Dat blijkt uit de nieuwe kalender voor het volgend seizoen die het Formula One Management vrijdag bekendmaakte. De Grote Prijs van Nederland staat deze zomer zes dagen eerder op het programma, op 25 augustus.
"We zijn al begonnen met de voorbereidingen voor dit jaar en dat ziet er veelbelovend uit. Ondertussen staan we met Formula One in Zandvoort goed op de kaart en we zijn blij met de datum voor 2025", zei Jan Lammers, sportief directeur van de Dutch Grand Prix, in een persbericht.
Burgemeester David Moolenburgh van Zandvoort ziet ook de voordelen van de datum in 2025. "We zijn verheugd om ook dan de koningsklasse van de autosport weer in ons dorp te ontvangen. Deze datum sluit aan op de zomervakantie waardoor ons seizoen verlengd wordt", aldus de burgemeester.
Imola
Max Verstappen won de laatste drie edities van de race in Zandvoort, die sinds 2021 weer op de kalender staat.
Het seizoen bestaat in 2025, net als dit jaar, uit 24 wedstrijden. De eerste race is op 16 maart de Grote Prijs van Australië. Het is de eerste keer in zes jaar tijd dat de openingsrace in Melbourne is. In 2020 en 2021 werd de wedstrijd geschrapt om corona en in de jaren daarna werd het seizoen geopend in Bahrain. Omdat de ramadan volgend jaar in maart valt, is besloten om de eerste race niet in het land in het Midden-Oosten te houden.
De Grote Prijs van Bahrain is volgend jaar op 13 april. De eerste race in Europa is op 18 mei in het Italiaanse Imola. Het seizoen wordt op 7 december afgesloten in Abu Dhabi.
Meer uit Sport
PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
3 uur geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
16 uur geleden