'GP in Turkije ondanks strenge Britse regels'
BARCELONA (ANP/DPA) - De Formule 1 wil de Grote Prijs van Turkije in juni in Istanbul toch door laten gaan. Dat heeft Formule 1-directeur Stefano Domenicali zaterdag in Barcelona tegen Sky TV gezegd.
"We willen de Grand Prix-kalender behouden, het schema niet veranderen en races niet per se uitstellen. Maar we weten nog niet precies hoe we dat moeten doen", zei Domenicali. Groot-Brittannië heeft echter Turkije op de zogenoemde rode lijst gezet. Dat betekent dat iedereen die vanuit dergelijke landen Groot-Brittannië binnenkomt, op eigen kosten tien dagen in hotelquarantaine moet. Dit zou verstrekkende gevolgen hebben voor een groot aantal Formule 1-raceteams, omdat ze in Engeland zijn gevestigd.
Domenicali ontkende dat de Turkse race naar Mugello of naar de Nürburgring wordt verplaatst. "Ik kan niets bevestigen. We onderzoeken hoe we het programma nu kunnen oplossen en toch het programma voor de Formule 1-races kunnen behouden."
Dit jaar moet de Grand Prix in Turkije de Canadese race in Montreal vervangen. Vanwege de coronapandemie is daar voor het tweede jaar op rij geen evenement mogelijk.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 6-4 6-4.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de US Open. De 28-jarige tennisster uit Belarus versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in de halve finale van het grandslamtoernooi in New York in twee sets: 7-5 6-2. Sabalenka is de nummer 1 van de wereld en de titelverdedigster. Ze kan zondag voor de derde achtereenvolgende keer de US Open winnen.
8 uur geledenMONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van de US Open. De 30-jarige Nederlander moest de zege in New York in drie sets laten aan de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 2-6 5-7 1-6.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.
1 dag geleden