Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'GP in Turkije ondanks strenge Britse regels'

'GP in Turkije ondanks strenge Britse regels'

BARCELONA (ANP/DPA) - De Formule 1 wil de Grote Prijs van Turkije in juni in Istanbul toch door laten gaan. Dat heeft Formule 1-directeur Stefano Domenicali zaterdag in Barcelona tegen Sky TV gezegd.

"We willen de Grand Prix-kalender behouden, het schema niet veranderen en races niet per se uitstellen. Maar we weten nog niet precies hoe we dat moeten doen", zei Domenicali. Groot-Brittannië heeft echter Turkije op de zogenoemde rode lijst gezet. Dat betekent dat iedereen die vanuit dergelijke landen Groot-Brittannië binnenkomt, op eigen kosten tien dagen in hotelquarantaine moet. Dit zou verstrekkende gevolgen hebben voor een groot aantal Formule 1-raceteams, omdat ze in Engeland zijn gevestigd.

Domenicali ontkende dat de Turkse race naar Mugello of naar de Nürburgring wordt verplaatst. "Ik kan niets bevestigen. We onderzoeken hoe we het programma nu kunnen oplossen en toch het programma voor de Formule 1-races kunnen behouden."

Dit jaar moet de Grand Prix in Turkije de Canadese race in Montreal vervangen. Vanwege de coronapandemie is daar voor het tweede jaar op rij geen evenement mogelijk.

Meer uit Sport

Veijer grijpt in Portugal net naast eerste zege in Moto2

PORTIMÃO (ANP) - Collin Veijer heeft in de Grote Prijs van Portugal net naast zijn eerste zege in de Moto2 gegrepen. De als derde gestarte Nederlander reed lang aan kop, maar werd drie ronden voor het einde ingehaald door kampioenschapsleider Diogo Moreira. Zijn tweede plaats betekende wel zijn eerste podiumplek in de raceklasse.

9 minuten geleden
Vingegaard wint Tourcriterium van Saitama

SAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.

3 uur geleden
Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

15 uur geleden
Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

17 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

17 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

21 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

21 uur geleden