GP Frankrijk verdwijnt volgend jaar van Formule 1-kalender
LE CASTELLET (ANP) - De Grote Prijs van Frankrijk verdwijnt volgend jaar van de kalender in de Formule 1. Dat bevestigt de organisatie van de Formule 1 aan persbureau AFP. Het was al langer onzeker of het sinds 2018 lopende contract zou worden verlengd.
Max Verstappen won vorige maand de voorlopig laatste race op het circuit van Le Castellet in het zuiden van Frankrijk. Formule 1-baas Stefano Domenicali heeft wel gezegd dat de gesprekken met de organisatie van de Franse GP doorgaan, maar dan misschien voor een soort roterende race die niet elk jaar plaatsvindt.
De Franse GP is 62 keer verreden en keerde in 2018, tien jaar na de laatste editie, terug op de kalender. Ook Duitsland verloor eerder zijn race na 64 edities. Volgens Domenicali is "historie niet genoeg" om een GP te organiseren. Er wordt gewerkt aan een betere verspreiding over verschillende werelddelen en races in bijvoorbeeld Saudi-Arabië en Miami leveren veel geld op.
Ook voor de GP van België, die komend weekend is, zou dit het laatste jaar kunnen zijn. Daar is nog geen duidelijkheid over. Zandvoort heeft na de komende editie van de Grote Prijs van Nederland nog een jaar te gaan van het huidige contract, maar heeft een optie om er twee jaar aan toe te voegen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
2 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
5 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
5 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
7 uur geleden