Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GP Frankrijk verdwijnt volgend jaar van Formule 1-kalender

GP Frankrijk verdwijnt volgend jaar van Formule 1-kalender

LE CASTELLET (ANP) - De Grote Prijs van Frankrijk verdwijnt volgend jaar van de kalender in de Formule 1. Dat bevestigt de organisatie van de Formule 1 aan persbureau AFP. Het was al langer onzeker of het sinds 2018 lopende contract zou worden verlengd.

Max Verstappen won vorige maand de voorlopig laatste race op het circuit van Le Castellet in het zuiden van Frankrijk. Formule 1-baas Stefano Domenicali heeft wel gezegd dat de gesprekken met de organisatie van de Franse GP doorgaan, maar dan misschien voor een soort roterende race die niet elk jaar plaatsvindt.

De Franse GP is 62 keer verreden en keerde in 2018, tien jaar na de laatste editie, terug op de kalender. Ook Duitsland verloor eerder zijn race na 64 edities. Volgens Domenicali is "historie niet genoeg" om een GP te organiseren. Er wordt gewerkt aan een betere verspreiding over verschillende werelddelen en races in bijvoorbeeld Saudi-Arabië en Miami leveren veel geld op.

Ook voor de GP van België, die komend weekend is, zou dit het laatste jaar kunnen zijn. Daar is nog geen duidelijkheid over. Zandvoort heeft na de komende editie van de Grote Prijs van Nederland nog een jaar te gaan van het huidige contract, maar heeft een optie om er twee jaar aan toe te voegen.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

4 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

8 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

22 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden