Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gove: 'speciale relatie' met EU nu mogelijk

Gove: 'speciale relatie' met EU nu mogelijk

LONDEN (ANP/DPA) - Volgens de Britse minister van Buitenlandse Zaken Michael Gove zal de brexitdeal waarover op het laatste moment is onderhandeld, Groot-Brittanniƫ in staat stellen een "speciale relatie" met de EU te onderhouden. Zo omschrijft het land van oudsher ook zijn nauwe relatie met de VS. De handelsovereenkomst maakt het nu mogelijk om het moeilijke en "soms lelijke" brexitproces achter zich te laten en een nieuw, hoopvoller tijdperk in te gaan, schreef Gove in een opiniestuk in The Times van zaterdag. Toch, schrijft hij, zullen er vanaf januari nogal wat dingen veranderen en zullen bedrijven zich moeten aanpassen.

Londen en Brussel kondigden donderdag aan een doorbraak te hebben bereikt in de besprekingen over een handelsovereenkomst. Rond de jaarwisseling zal het Verenigd Koninkrijk na bijna veertig jaar lidmaatschap de Europese Unie verlaten. De ergste gevolgen van de scheiding zijn met het akkoord afgewend. Intussen is de overeenkomst van 1255 pagina's online beschikbaar. De pagina's met juridische tekst bepalen ieder aspect van de handel tussen de Britten en de EU. Het moet voorlopig in werking treden, want de tijd is te kort voor ratificatie aan Europese kant. Het Britse parlement zal op 30 december over de overeenkomst stemmen.

Meer uit Financieel

Foodwatch wil dat Efteling stopt met onbeperkt frisdrank tappen

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch roept de Efteling op te stoppen met onbeperkt frisdrank tappen. De organisatie zegt afgelopen tijd meerdere meldingen en klachten van bezoekers te hebben ontvangen, omdat het pretpark met zijn frisdrankconcept D'n Dorstlesser mensen zou aanmoedigen om extra suiker en zoete drank te consumeren.

26 minuten geleden
Chipbedrijf Besi rekent op verdere omzetgroei na sterke orders

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi rekent voor het derde kwartaal van 2026 op een verdere groei van de omzet, na een sterke stijging van de verkopen en de orders in het afgelopen kwartaal. Het bedrijf uit Duiven blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

27 minuten geleden
Frans defensieconcern Thales ziet orders en omzet stijgen

PARIJS (ANP/RTR) - Het Franse defensie- en ruimtevaartconcern Thales heeft in de eerste helft van 2026 veel meer orders ontvangen. Door de escalerende conflicten wereldwijd is de vraag naar onder meer bewakings- en defensiesystemen toegenomen.

29 minuten geleden
Meer bedrijven in Nederland door meer starters en minder stoppers

UTRECHT (ANP) - Door een toename van het aantal starters en een daling van het aantal stoppers en faillissementen blijft het aantal bedrijven in Nederland groeien. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).

1 uur geleden
Vertrouwen van consumenten in juli verder toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in juli verder verbeterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen stond sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk, maar liet in juni al de sterkste verbetering zien in ruim elf jaar tijd.

1 uur geleden
Pensioenfondsen ABP en PME staan er beter voor na lastig kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME stonden er afgelopen kwartaal financieel beter voor. In het eerste kwartaal zagen ze hun financiƫle positie nog verslechteren, maar lieten ze wel weten een stevige buffer over te houden. ABP hint nu op een mogelijke verhoging van de pensioenen volgend jaar, wanneer beide fondsen willen overgaan naar het nieuwe stelsel.

1 uur geleden
ING: huishoudens vangen dure energie op met stijgende inkomens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens zijn nu meer kwijt aan energie en brandstof dan vier jaar geleden tijdens de energiecrisis van 2022. Deze hogere kosten worden echter grotendeels gecompenseerd door stijgende inkomens, stellen economen van ING in een donderdag verschenen rapport. De bank baseert zich op betaalgegevens van klanten.

1 uur geleden