Gouweleeuw scoort voor winnend Augsburg
AUGSBURG (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw heeft FC Augsburg de tweede overwinning van het seizoen geboekt in de Bundesliga. Tegen streekgenoot VfB Stuttgart werd het liefst 4-1. Augsburg, zestiende, heeft daardoor nog maar 1 punt achterstand op Stuttgart dat ook pas twee keer won.
Centrale verdediger Gouweleeuw zette zijn ploeg in de 53e minuut op een 2-1-voorsprong in zijn 150e officiële optreden voor de club. Voor de oud-speler van Heerenveen en AZ was het zijn vierde treffer in al die jaren in de Bundesliga. Voor rust had Chris Führich de gasten uit Stuttgart al na 7 minuten op voorsprong gezet, de Brit Reece Oxford maakte na een halfuur gelijk.
Florian Niederlechner en de IJslander Alfred Finnbogason (eveneens ex-Heerenveen) zorgden in de laatste 20 minuten voor de ruime marge.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Ismael Saibari wil zaterdag debuteren voor Bayern München tijdens een vriendschappelijk duel met RB Leipzig. De van PSV overgekomen middenvelder is hersteld van een blessure die hij met Marokko opliep tijdens het WK. "Ik ben goed hersteld en train weer volledig mee met de rest van het team," zei hij tijdens zijn presentatie bij de kampioen van Duitsland.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal heeft Xavi succes gewenst met zijn nieuwe functie als bondscoach van het Nederlands elftal. "Gefeliciteerd Xavi. Veel geluk mijn vriend", schrijft hij op Instagram waarop ook een groepsfoto van FC Barcelona te zien is met een jonge Xavi en trainer Van Gaal.
56 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft fel uitgehaald naar een Spaanse journalist, die in de ogen van de international onjuiste berichten over hem verspreidt. "Hij [Gerard Romero] heeft vaker leugens over mij verteld. Ik wil het niet meer zomaar aan mij voorbij laten gaan. Hij moet weten dat er gevolgen zijn als je onjuiste informatie verspreidt", stelde de 29-jarige voetballer in een speciaal gearrangeerd interview met het eigen clubkanaal van FC Barcelona om opheldering te verschaffen. "Voor veel journalisten is het belangrijk om een verhaal naar buiten te brengen en is de waarheid daarbij minder van belang."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord onderzoekt of het Javi López naar De Kuip kan halen. De 24-jarige Spanjaard moet de positie links in de defensie versterken. "Hij is wel een speler die we volgen", erkende trainer Giovanni van Bronckhorst tijdens een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Go Ahead Eagles.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Ajax gespeeld. De linksbuiten vertrekt naar Paris Saint-Germain, dat volgens de bekende transferspecialist Fabrizio Romano overeenstemming heeft bereikt over een transfer van 55 miljoen euro.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sami Ouaissa en Philippe Sandler zijn voorlopig niet beschikbaar voor NEC. Beide spelers vielen dinsdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Olympiakos (2-1). "We zijn ze in principe weken kwijt", vertelt trainer Dick Schreuder op de website van de club uit Nijmegen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV is na het WK niet benaderd door de KNVB voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. "Er is geen contact geweest", zei hij op een persconferentie voor het uitduel met Excelsior.
2 uur geleden