
Gouverneur: Trump heeft leger nodig om New York te bezoeken
ALBANY/NEW YORK (ANP) - De gouverneur van de staat New York, de Democraat Andrew Cuomo, heeft gedreigd dat president Trump een leger nodig zal hebben om de stad New York te bezoeken. "Hij kan niet genoeg lijfwachten verzamelen om door New York te wandelen, vergeet de bodyguards, hij kan beter een leger meenemen om door de straten van New York te lopen." Trump is volgens de gouverneur persona non grata in de stad New York. En de president weet dat volgens Cuomo ook, want Trump keert volgens hem nooit meer terug naar New York.
Cuomo reageerde op een Twitterboodschap van Trump over het geweld en de plunderingen in steden die volgens hem door toedoen van Democratische bestuurders wetteloos zijn geworden. "Mijn regering zal alles doen wat mogelijk is om te voorkomen dat zwakke burgemeesters en wetteloze steden geld van de federale overheid krijgen terwijl anarchisten er levens en zaken ruïneren", tekenden Amerikaanse media op.
In New York is het net als in veel steden erg onrustig sinds de dood van een zwarte verdachte 25 mei in Minneapolis door toedoen van een agent. De in diskrediet geraakte politie heeft mede door de vele protesten vaak niet genoeg mensen beschikbaar om plunderingen en andere misdaden te voorkomen.
Misdaden
In New York zijn volgens de plaatselijke politie bijvoorbeeld in juli veel meer misdaden gepleegd dan een jaar eerder. Het aantal schietpartijen steeg met 177 procent ten opzichte van juli 2019, het aantal moorden met bijna 60 procent, het aantal autodiefstallen met 53 procent en het aantal inbraken met 31 procent.
Volgens de laatste cijfers over augustus zijn er die maand 242 schietpartijen geteld en 53 moorden gepleegd. Dat is 166 procent en 47 procent meer dan in augustus 2019 (respectievelijk 91 schietpartijen en 36 moorden). In de eerste acht maanden van 2020 waren er 1014 incidenten met vuurwapens of schietpartijen in de stad, 87 procent meer dan in die periode in 2019.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - Een vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten. Volgens het blad Bild is de 30-jarige vrouw naar het ziekenhuis gebracht waar ze korte tijd later aan haar verwondingen is overleden.
26 minuten geledenCHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenPASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.
4 uur geledenJAGODA (ANP) - Politie en sociaal werkers in Bulgarije hebben 75 zwaar verwaarloosde bejaarden aangetroffen in twee illegale tehuizen. Mensen waren vastgebonden aan bedden, werden verdoofd en geslagen, meldt het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat spreekt van "martelkamers". Vijf mensen zijn aangehouden.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron brengt 15 juni een bezoek aan Groenland. De reis is op uitnodiging van de Deense en Groenlandse premiers, meldt het Elysée zaterdag. Macron is het eerste buitenlandse staatshoofd dat Groenland bezoekt, sinds de Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd het gebied, dat bij Denemarken hoort, te willen inlijven.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zaterdag tientallen mensen gedood door de Israëlische krijgsmacht. Volgens hulpverleners kwamen zeker vijftien mensen om door een luchtaanval op een gebouw in Gaza-Stad. Tientallen mensen raakten gewond.
5 uur geleden