Gouverneur: tientallen doden bij Israëlische aanvallen op Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - Door twintig aanvallen van het Israëlische leger op doelen van Hezbollah in de Libanese regio Baalbek-Hermel zijn dertig mensen gedood en 35 mensen gewond geraakt. Dat meldt gouverneur Bachir Khodr op berichtendienst X.
Dinsdag kwamen door een Israëlische aanval op een woongebouw in een dorp ten zuiden van Beiroet al twintig mensen om het leven, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
In Libanon zijn sinds oktober vorig jaar ruim 3000 mensen gedood en 13.500 mensen verwond door Israëlische aanvallen. Het is niet bekend hoeveel strijders van Hezbollah onder de doden zijn.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
5 uur geleden