Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouverneur: Russen verliezen terrein in Severodonetsk

Gouverneur: Russen verliezen terrein in Severodonetsk

KIEV (ANP/AFP) - Russische troepen hebben terrein verloren in Severodonetsk, een belangrijke stad in het oosten van Oekraïne, aldus een Oekraïense regionale gouverneur zondag. De stad is het toneel geweest van hevige gevechten in een poging van Moskou om controle te krijgen over de Donbasregio.

"De Russen hadden de controle over ongeveer 70 procent van de stad, maar zijn de afgelopen twee dagen teruggedrongen. De stad is in tweeën verdeeld. Ze zijn bang om zich vrij door de stad te bewegen", schrijft gouverneur van Loehansk, Sergej Gaidai, op Telegram.

De regio Loehansk wordt sinds 2014 deels gecontroleerd door pro-Russische separatisten. Severodonetsk is de administratieve hoofdstad van het Oekraïense deel. Gaidai zei dat de Oekraïense strijdkrachten acht Russische militairen hadden gevangengenomen.

Zaterdag meldde het Russische leger nog dat Oekraïense militaire eenheden zich teruggetrokken hadden uit Severodonetsk. Maar burgemeester Oleksandr Strioek zei dat de Oekraïense troepen vochten om de stad te heroveren.

"Onze soldaten zijn erin geslaagd zich te hergroeperen, een verdedigingslinie op te bouwen. We doen momenteel alles wat nodig is om de totale controle over de stad te herstellen", zei hij in een interview dat zaterdag op Telegram werd uitgezonden.

Meer uit Buitenland

Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

9 minuten geleden
Duizenden demonstreren in Parijs tegen 'geweldswet'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.

32 minuten geleden
Deense premier zwijgt over Groenland-akkoord VS tot ondertekening

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".

1 uur geleden
Hogere opkomst in Berlijn bij deelstaatverkiezingen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.

2 uur geleden
Rusland meldt meer dan duizend cyberaanvallen op verkiezingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat er de afgelopen dagen grootschalige cyberaanvallen zijn uitgevoerd, gericht op de parlementsverkiezingen in het land. Verkiezingsinfrastructuur kreeg te maken met meer dan duizend zogenoemde DDoS-aanvalsgolven.

2 uur geleden
Meloni wil aantal buitenlandse scholieren in klas beperken

ROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.

3 uur geleden
Chileense Bachelet trekt zich terug uit verkiezing VN-chef

GENÈVE (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Michelle Bachelet (74) heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing voor het voorzitterschap van de Verenigde Naties. Zij maakte haar besluit bekend op Instagram.

4 uur geleden