Gouverneur roept noodtoestand uit na instorten brug Baltimore
BALTIMORE (ANP) - De gouverneur van de Amerikaanse staat Maryland heeft de noodtoestand uitgeroepen na het instorten van een brug in Baltimore. De Francis Scott Key Bridge stortte in de nacht van maandag op dinsdag in, nadat een containerschip tegen een van de pijlers was gebotst.
Gouverneur Wes Moore meldt er wordt geprobeerd om federale middelen van de regering-Biden snel in te zetten. Hij laat ook weten dat zijn kantoor in nauw contact is met de betrokken autoriteiten, onder wie de burgemeester van Baltimore Brandon Scott en minister van Transport Pete Buttigieg.
De gouverneur bedankt iedereen die betrokken is bij de reddingsactie. "We zijn dankbaar voor de moedige mannen en vrouwen die de betrokkenen proberen te redden en bidden voor de veiligheid van iedereen." Door het instorten van de brug zijn volgens de brandweer tot wel twintig mensen vermist geraakt. Er is nog weinig informatie bekend over de slachtoffers.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.
28 minuten geledenSAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse media. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd door modderstromen en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.
54 minuten geledenCANBERRA (ANP) - De Australische politiek gaat de wapenwetgeving aanscherpen na de Bondi Beach-aanslag. Premier Anthony Albanese bevestigde na politiek topoverleg met leiders van deelstaten dat er landelijke maatregelen komen, berichten omroep ABC en 9News.
55 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische punkband Pussy Riot is in Rusland op de lijst met extremistische organisaties gezet. Daardoor zijn niet alleen de optredens van de groep verboden, maar wordt het bijvoorbeeld ook illegaal om berichten van de band op sociale media te liken.
56 minuten geledenPRAAG (ANP/AFP/RTR) - In Tsjechië is de nieuwe regering van premier Andrej Babis beëdigd. Die bestaat uit populistische, uiterst rechtse partijen die eurosceptisch of pro-Russisch zijn. Babis heeft onder meer gezegd te stoppen met alle steun aan Oekraïne die door de vorige pro-Europese regering was opgezet.
1 uur geledenCANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese accepteert niet dat er een verband is tussen de aanslag op Bondi Beach en de Australische erkenning van de Palestijnse staat. Dat verklaarde hij volgens Australische media nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangegeven dat met die erkenning olie op het "antisemitische vuur" is gegooid.
1 uur geleden