Gouverneur Rio de Janeiro besmet met coronavirus
RIO DE JANEIRO (ANP) - De gouverneur van de Braziliaanse staat Rio de Janeiro, Wilson Witzel, is besmet geraakt met het coronavirus. Dat maakte Witzel dinsdag bekend in een video die hij op Twitter plaatste.
In de video zegt de gouverneur dat hij zich vanaf vrijdag onwel voelde en symptomen van het virus had. "Vandaag kwam de test positief terug. Godzijdank voel ik me beter en zal ik blijven werken terwijl ik het advies van mijn arts opvolg", aldus Witzel.
De gouverneur van Rio is een van de meest prominente tegenstanders van de oproepen die president Jair Bolsonaro deed om de coronamaatregelen in Brazilië te versoepelen. In grote delen van het land zijn lockdown-maatregelen ingesteld om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.
In Brazilië zijn ruim 25.000 besmettingen van het virus bekend en zijn 1532 patiënten overleden. Rio de Janeiro is een van de zwaarst getroffen staten.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.
44 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft minstens 8000 nieuwe documenten vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens CBS News gaat het zelfs om 11.000 documenten.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft de Israëlische president Isaac Herzog gebeld en hem uitgenodigd om naar Australië te komen, schrijft hij in een bericht op X. Eerder waren Israëlische politici kritisch op Albanese. Zijn regering zou te weinig hebben gedaan om antisemitisme tegen te gaan en daardoor de aanslag op Bondi Beach niet hebben kunnen voorkomen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
6 uur geleden