Gouverneur Rio de Janeiro besmet met coronavirus
RIO DE JANEIRO (ANP) - De gouverneur van de Braziliaanse staat Rio de Janeiro, Wilson Witzel, is besmet geraakt met het coronavirus. Dat maakte Witzel dinsdag bekend in een video die hij op Twitter plaatste.
In de video zegt de gouverneur dat hij zich vanaf vrijdag onwel voelde en symptomen van het virus had. "Vandaag kwam de test positief terug. Godzijdank voel ik me beter en zal ik blijven werken terwijl ik het advies van mijn arts opvolg", aldus Witzel.
De gouverneur van Rio is een van de meest prominente tegenstanders van de oproepen die president Jair Bolsonaro deed om de coronamaatregelen in Brazilië te versoepelen. In grote delen van het land zijn lockdown-maatregelen ingesteld om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.
In Brazilië zijn ruim 25.000 besmettingen van het virus bekend en zijn 1532 patiënten overleden. Rio de Janeiro is een van de zwaarst getroffen staten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
12 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
13 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
14 uur geleden