Gouverneur Pennsylvania roemt Biden in meerdere opzichten
WASHINGTON (ANP) - De Democratische gouverneur van de staat Pennsylvania, Josh Shapiro, heeft president Joe Biden bedankt voor zijn leiderschap. Shapiro roemt hem op X als "een patriot die ons land eervol heeft gediend in de Senaat, als vicepresident en als een van de invloedrijkste presidenten in de moderne geschiedenis".
Shapiro's naam is de afgelopen tijd meermaals gevallen als potentiële opvolger van Biden. De gouverneur zegt daar niets over in zijn eerste bericht over Bidens besluit. Daarin spreekt hij alleen zijn waardering uit voor de president. Shapiro vindt dat Biden "ongelooflijk veel heeft gedaan om ons land vooruit te helpen, onze democratie te verdedigen en echte vrijheid te beschermen".
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
2 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
12 uur geleden