Gouverneur Oklahoma besmet met coronavirus
OKLAHOMA CITY (ANP) - De gouverneur van de Amerikaanse staat Oklahoma heeft positief getest op het coronavirus. Kevin Stitt is voor zover bekend de eerste gouverneur die het besmettelijke virus heeft opgelopen, bericht de krant The Oklahoman.
De Republikein Stitt zei tegen de pers dat hij regelmatig is getest en zich nog steeds "prima" voelt. Stitt is volgens de krant nauwelijks in het openbaar gesignaleerd met een mondkapje, al heeft hij inwoners van zijn staat wel geadviseerd die te dragen op plaatsen waar het niet mogelijk is om voldoende afstand te houden tot andere mensen.
Het coronavirus lijkt in Oklahoma steeds sneller om zich heen te grijpen. De autoriteiten maakten daar woensdag melding van 1075 nieuwe besmettingen, het hoogste aantal tot dusver.
Campagnebijeenkomst
In totaal hebben sinds het begin van de pandemie al meer dan 22.000 mensen positief getest in de staat, die in het midden van het land ligt. Stitt en zijn regering ondernemen volgens critici veel te weinig om de uitbraak onder controle te krijgen. De gouverneur woonde in juni ook de omstreden campagnebijeenkomst bij van president Donald Trump in Tulsa.
De Verenigde Staten zijn wereldwijd het zwaarst getroffen door de pandemie. Bij meer dan 3,4 miljoen mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen en het dodental is de 136.000 voorbij. Sommige grote staten hebben meer besmettingen gemeld dan de meeste landen.
Meer uit Buitenland
SÃO PAULO (ANP/AFP/RTR) - Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft zich opnieuw kandidaat gesteld voor het Braziliaanse presidentschap. De zittende president dingt daarmee mee naar een vierde en laatste termijn in de presidentsverkiezingen van oktober. Lula kondigde zijn kandidatuur aan tijdens een partijcongres van zijn Arbeiderspartij in São Paulo.
3 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen twee blushelikopters ten westen van Athene zijn twee inzittenden om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om de bemanning van een van de twee toestellen. De bemanning van het tweede toestel werd levend aangetroffen.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Een zelfmoordterrorist heeft zondag een aanslag gepleegd nabij een politiebureau tijdens een protest in het Pakistaanse district Swat. Dertien mensen kwamen daarbij om, onder wie acht politieagenten, aldus de politie. Eerder meldde de politie zeven doden, onder wie vier agenten. Er vielen ook zeker twintig gewonden, onder wie enkele zwaargewonden.
4 uur geledenATHENE (ANP) - Ten westen van Athene zijn twee blushelikopters op elkaar gebotst en vervolgens gecrasht, melden Griekse media op gezag van de brandweer.
6 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De productie van stroom uit waterkracht in Servië wordt flink gehinderd door de zeer lage waterstand van de Donau als gevolg van de extreme hitte. Volgens de Servische energieminister draaien de twee grootste waterkrachtcentrales van het land op veel lagere capaciteit.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag tot dusver elf mensen omgekomen, meldt Al Jazeera. Ook een dag eerder voerde Israël ondanks een bestand weer op grotere schaal aanvallen uit op het gebied.
7 uur geledenCEUTA (ANP) - Het aantal mensen dat omkwam in een poging vanuit Marokko de Spaanse exclave Ceuta te bereiken, is opgelopen tot 72. Dat meldt onder meer de Spaanse publieke omroep op gezag van de autoriteiten.
10 uur geleden