Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouverneur Oklahoma besmet met coronavirus

Gouverneur Oklahoma besmet met coronavirus

OKLAHOMA CITY (ANP) - De gouverneur van de Amerikaanse staat Oklahoma heeft positief getest op het coronavirus. Kevin Stitt is voor zover bekend de eerste gouverneur die het besmettelijke virus heeft opgelopen, bericht de krant The Oklahoman.

De Republikein Stitt zei tegen de pers dat hij regelmatig is getest en zich nog steeds "prima" voelt. Stitt is volgens de krant nauwelijks in het openbaar gesignaleerd met een mondkapje, al heeft hij inwoners van zijn staat wel geadviseerd die te dragen op plaatsen waar het niet mogelijk is om voldoende afstand te houden tot andere mensen.

Het coronavirus lijkt in Oklahoma steeds sneller om zich heen te grijpen. De autoriteiten maakten daar woensdag melding van 1075 nieuwe besmettingen, het hoogste aantal tot dusver.

Campagnebijeenkomst

In totaal hebben sinds het begin van de pandemie al meer dan 22.000 mensen positief getest in de staat, die in het midden van het land ligt. Stitt en zijn regering ondernemen volgens critici veel te weinig om de uitbraak onder controle te krijgen. De gouverneur woonde in juni ook de omstreden campagnebijeenkomst bij van president Donald Trump in Tulsa.

De Verenigde Staten zijn wereldwijd het zwaarst getroffen door de pandemie. Bij meer dan 3,4 miljoen mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen en het dodental is de 136.000 voorbij. Sommige grote staten hebben meer besmettingen gemeld dan de meeste landen.

Meer uit Buitenland

IDF: Overblijfselen van laatste gijzelaar gevonden

TEL AVIV (ANP/RTR) - De overblijfselen van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar in Gaza zijn gevonden, meldt het Israëlische leger. Zondag maakte het kantoor van Netanyahu bekend op zoek te zijn naar het lichaam op een begraafplaats in Gaza.

58 minuten geleden
Dodental winterstorm VS loopt op

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.

3 uur geleden
EU en India kijken naar defensiesamenwerking

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.

3 uur geleden
ICC: Duterte fit genoeg om voor hof te verschijnen

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.

4 uur geleden
Kremlin over gesprekken met Oekraïne: nog veel werk aan de winkel

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.

5 uur geleden
Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

6 uur geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

7 uur geleden