Gouverneur Oklahoma besmet met coronavirus
OKLAHOMA CITY (ANP) - De gouverneur van de Amerikaanse staat Oklahoma heeft positief getest op het coronavirus. Kevin Stitt is voor zover bekend de eerste gouverneur die het besmettelijke virus heeft opgelopen, bericht de krant The Oklahoman.
De Republikein Stitt zei tegen de pers dat hij regelmatig is getest en zich nog steeds "prima" voelt. Stitt is volgens de krant nauwelijks in het openbaar gesignaleerd met een mondkapje, al heeft hij inwoners van zijn staat wel geadviseerd die te dragen op plaatsen waar het niet mogelijk is om voldoende afstand te houden tot andere mensen.
Het coronavirus lijkt in Oklahoma steeds sneller om zich heen te grijpen. De autoriteiten maakten daar woensdag melding van 1075 nieuwe besmettingen, het hoogste aantal tot dusver.
Campagnebijeenkomst
In totaal hebben sinds het begin van de pandemie al meer dan 22.000 mensen positief getest in de staat, die in het midden van het land ligt. Stitt en zijn regering ondernemen volgens critici veel te weinig om de uitbraak onder controle te krijgen. De gouverneur woonde in juni ook de omstreden campagnebijeenkomst bij van president Donald Trump in Tulsa.
De Verenigde Staten zijn wereldwijd het zwaarst getroffen door de pandemie. Bij meer dan 3,4 miljoen mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen en het dodental is de 136.000 voorbij. Sommige grote staten hebben meer besmettingen gemeld dan de meeste landen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
6 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
4 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
5 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
10 uur geleden