Gouverneur New York dwingt veranderingen bij politiekorpsen af
NEW YORK (ANP/RTR) - De gouverneur van de Amerikaanse staat New York wil dat lokale overheden voor 1 april 2021 plannen hebben gemaakt en die ook uitvoeren voor drastische hervormingen bij hun politiekorpsen. Als ze dat niet doen, kunnen ze worden gekort op de bijdrage die zij van de staat krijgen.
Andrew Cuomo kondigde vrijdag aan daar een decreet over te zullen ondertekenen. De hervormingen moeten zijn gericht op het terugdringen van onder andere het gebruik van geweld en vooringenomenheid. Aanleiding zijn de massale protesten tegen racisme en politiegeweld na de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd bij zijn arrestatie in Minneapolis in de staat Minnesota.
Eerder kondigde Cuomo voor de staatspolitie drastische hervormingen aan. Zo wordt het gebruik van een nekklem door de politie verboden. Cuomo tekende vrijdag een wet waarmee verslagen over het gedrag van politiemensen openbaar kunnen worden.
Meer uit Buitenland
GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
6 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
12 uur geleden