
Gouverneur New York beschuldigd van seksueel ongewenst gedrag
ALBANY (ANP) - Andrew Cuomo, de gouverneur van de staat New York, is door twee vrouwen beschuldigd van seksueel ongewenst gedrag. In de New York Times komt zaterdag een 25-jarige vrouw met een beschuldiging, nadat afgelopen woensdag een andere vrouw al haar verhaal deed over misdragingen van Cuomo.
Beide vrouwen werkten voor de gouverneur. Een van hen, de 25-jarige Charlotte Bennett, vertelt in de krant dat ze afgelopen najaar allerlei seksueel getinte en persoonlijke vragen kreeg van haar baas. Zo vroeg hij haar of ze dacht dat leeftijd een verschil maakte in relaties, en had hij gezegd dat hij openstond voor relaties met vrouwen van in de 20. Die opmerkingen interpreteerde ze als duidelijke toenadering tot een seksuele relatie.
Cuomo zei in een reactie tegen de krant dat hij geloofde dat hij als mentor had gehandeld en "nooit avances had gemaakt naar Ms. Bennett, noch had ik ooit de intentie om te handelen op een manier die ongepast was". Hij zei dat hij om een onafhankelijk onderzoek van de zaak had gevraagd en vroeg de New Yorkers de bevindingen af te wachten "alvorens een oordeel te vellen".
Het relaas van Bennett volgt op een andere gedetailleerde beschuldiging die woensdag werd gepubliceerd door Lindsey Boylan, een voormalige ambtenaar voor economische ontwikkeling van de staat. Zij beschuldigde Cuomo ervan dat hij haar van 2016 tot 2018 bij verschillende gelegenheden had lastiggevallen, waarbij hij haar op een gegeven moment een ongevraagde kus op de lippen gaf in zijn kantoor.
Cuomo kreeg afgelopen najaar nog een Emmy Founders Award voor zijn inzet tijdens de coronacrisis. Hij viel in de prijzen vanwege zijn 'effectieve communicatie en leiderschap' tijdens zijn dagelijkse briefings, die op televisie te zien waren.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De landelijke actiedag in Frankrijk verloopt vooralsnog "minder intens dan verwacht", stelt minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau volgens de krant Le Monde. Hij telde tot nu toe meer dan driehonderd pogingen om de openbare weg, een gebouw of terrein te blokkeren, maar stelt dat de politie overal in groten getale aanwezig is om in te grijpen. De omroep BFMTV meldt 58 arrestaties.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het lijkt de Europese Unie ook niet te lukken om de uitgestelde deadline voor nieuwe klimaatplannen te halen, melden meerdere EU-bronnen. De deadline voor die zogeheten NDC's was al opgeschoven van februari naar september.
27 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo wil de koers van zijn voorganger Franciscus voortzetten, bijvoorbeeld wat de positie van lhbti'ers en die van vrouwen binnen de kerk betreft. Maar hij plant geen verdere hervormingen, zei hij in zijn eerste interview als hoofd van de katholieke kerk.
53 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israƫlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse schrijversvakbonden Writers Guild of America West (WGA) en de Screen Actors Guild (SAG-AFTRA) staan "achter Jimmy Kimmel en zijn schrijvers". ABC zette de Amerikaanse talkshow Jimmy Kimmel Live! voor onbepaalde tijd stop wegens uitspraken van de presentator over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.
4 uur geleden