
Gouverneur Nevada boos op Trump om verkiezingsbijeenkomst
HENDERSON (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Amerikaanse staat Nevada beschuldigt Donald Trump ervan levens in gevaar te hebben gebracht met "roekeloze en egoïstische acties" door een indoorverkiezingsbijeenkomst te houden in Henderson, Nevada.
De bijeenkomst werd zondag in het magazijn van een bedrijf gehouden, nadat de luchthavenautoriteit in het nabijgelegen Las Vegas plannen had afgewezen om een buitenhangar te gebruiken. Reden was dat staatsvoorschriften bijeenkomsten van meer dan 50 mensen verbieden.
Trump verdedigde zijn besluit om het evenement te houden en vertelde de aanwezigen dat hij meerdere "externe sites" niet mocht gebruiken en suggereerde dat politieke motieven daarbij een rol zouden hebben gespeeld. "We hadden vijf locaties, allemaal buitenlocaties zoals gisteravond. Een geweldige heer die eigenaar is van dit gebouw zei: weet je wat, wat ze doen is echt oneerlijk. Je kunt mijn gebouw gebruiken", zei de president.
Belediging
De gouverneur van Nevada, Democraat Steve Sisolak, heeft ontkend dat zijn kantoor rechtstreeks tussenbeide kwam om de buitenbijeenkomsten te annuleren. Maar zondag tweette hij dat de president "lijkt te zijn vergeten dat dit land nog steeds middenin een wereldwijde pandemie zit".
"Dit is een belediging voor elke inwoner van Nevada die de richtlijnen heeft gevolgd en offers heeft gebracht", zei Sisolak. "Het is ook een directe bedreiging voor alle recente vooruitgang die we hebben geboekt en kan ons mogelijk terugwerpen." Hij stelde dat de acties van Trump "talloze levens in gevaar brengen."
Volgens medewerkers van Trumps campagne werd de temperatuur van iedere bezoeker gemeten voordat die naar binnen mocht, kregen ze desinfectiemiddel voor hun handen en een mondkapje. De meerderheid van de aanwezigen besloot echter geen masker te dragen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Nederland en negen andere Noord-Europese landen nodigen voortaan Oekraïne uit voor vergaderingen van hun militaire verbond. Ook mag Oekraïne in het vervolg meedoen met hun militaire oefeningen en gaan ze van elkaar leren, zegt defensieminister Ruben Brekelmans.
7 minuten geledenMELITOPOL (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Melitopol in de regio Zaporizja is een bronzen buste van Jozef Stalin onthuld. Volgens de plaatselijke pro-Russische Communistische Partij is het beeld het eerste monument voor Stalin in het door Rusland ingenomen deel van Oekraïne.
14 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft twee Oekraïense diplomaten het land uitgezet die als spion zouden hebben gewerkt, maakte de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó bekend op Facebook. Eerder op de dag meldde de Oekraïense veiligheidsdienst juist twee mensen te hebben opgepakt die spioneerden voor de Hongaarse staat.
27 minuten geledenOSLO (ANP) - De leiders van de coalitie van bereidwillige landen houden zaterdag een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ze bespreken dan onder meer het werk aan een staakt-het-vuren, dat idealiter nog dit weekend van kracht zou worden, zeggen Noord-Europese leiders.
43 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben via hun medewerkers felicitaties uitgewisseld op de tachtigste herdenkingsdag van het einde van de Tweede Wereldoorlog. Dat schrijft het Russische staatspersbureau TASS op basis van het Kremlin.
46 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - De inauguratie van paus Leo vindt op 18 mei plaats. De mis voor het begin van zijn pontificaat begint dan om 10.00 uur op het Sint-Pietersplein, aldus het Vaticaan.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft drie dagen na zijn aantreden gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. De twee bespraken de ontwikkelingen in Gaza.
1 uur geleden