Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouverneur Loehansk: steden worden constant beschoten

Gouverneur Loehansk: steden worden constant beschoten

LOEHANSK (ANP/RTR/DPA) - Alle door Oekraïne gecontroleerde steden in Loehansk worden constant beschoten, aldus de gouverneur van de oostelijke regio. De beschietingen worden daarnaast ook steeds intensiever. Er vinden in Loehansk al weken hevige gevechten plaats.

De bestuurder meldde op televisie ook dat Oekraïense troepen aan het hergroeperen zijn en daarom sommige dorpen verlaten. Die stap staat volgens hem niet gelijk aan een grote tegenslag.

In Loehansk en de aangrenzende regio Donetsk, ook wel bekend als de Donbas, zijn volgens president Volodimir Zelenski ongeveer 44.000 Oekraïense militairen actief. Rusland en pro-Russische separatisten zouden in hetzelfde gebied tussen de 60.000 en 80.000 manschappen hebben.

De separatisten vechten al sinds 2014 tegen het regeringsleger. Zij hadden voor de Russische invasie ongeveer 30 procent van zowel Loehansk als Donetsk in handen. Sindsdien hebben zij meer grondgebied veroverd. De gouverneur van Loehansk zei woensdag dat zo'n 80 procent van de regio onder Russische controle staat.

Meer uit Buitenland

'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

10 minuten geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

47 minuten geleden
Noorwegen herdenkt aanslagen Oslo en Utøya

OSLO (ANP) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. In de kathedraal van Oslo vond een herdenkingsdienst plaats. Daarbij waren ook koning Harald en koningin Sonja aanwezig.

1 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak stijgt tot boven 1000

GENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.

3 uur geleden
Franse milieuminister blijft toch aan op verzoek van president

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse milieuminister Monique Barbut blijft op verzoek van president Emmanuel Macron toch aan. Dat meldt haar kantoor aan persbureau AFP. Barbut kondigde woensdagochtend haar ontslag aan op LinkedIn, vanwege meningsverschillen over het gebruik van pesticiden.

3 uur geleden
Franse modellenscout met banden Epstein dood aangetroffen in huis

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse modellenscout Daniel Siad, die banden had met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, is dood aangetroffen in zijn woning buiten Parijs. Dat meldt het Franse openbaar ministerie. Siad werd ervan beschuldigd Epstein te hebben geholpen bij mensenhandel en het misbruik van jonge vrouwen.

4 uur geleden
Orbán beschuldigt nieuwe Hongaarse regering van tirannie

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oud-premier Viktor Orbán heeft gezegd dat de regering van zijn opvolger Péter Magyar zich schuldig maakt aan "tirannie". Ook zei hij functionarissen die worden aangesteld door de Tisza-regering te beschouwen als "onrechtmatig".

5 uur geleden