Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouverneur Hawaï verwacht tot 20 nieuwe doden per dag na bosbrand

Gouverneur Hawaï verwacht tot 20 nieuwe doden per dag na bosbrand

LAHAINA (ANP) - Hulpploegen die op zoek zijn naar slachtoffers van bosbranden in Maui kunnen nog eens "tien tot twintig mensen per dag" vinden, zegt gouverneur Josh Green van de Amerikaanse staat Hawaï. Zondagavond lokale tijd stond het dodental volgens de politie op 96.

"Er zullen nog meer dodelijke slachtoffers bekend worden", vertelde Green aan CBS News. "Het vuur was zo heet dat het moeilijk is om iemand te herkennen."

Vorige week dinsdag braken op het eiland minstens drie grote branden uit, die werden aangewakkerd door orkaanwinden. De historische badplaats Lahaina werd grotendeels in de as gelegd. Volgens lokale autoriteiten van Maui zijn de branden grotendeels onder controle. Alleen in delen van het noorden van het eiland en in Lahaina wordt nog geblust.

Het dodental overtreft nu al dat van een tsunami in 1960 waarbij 61 doden vielen. Daarmee zijn de branden de dodelijkste natuurramp op de eilandengroep sinds Hawaï in 1959 toetrad tot de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Rodríguez: niemand behalve wij besturen Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".

58 minuten geleden
Principeovereenkomst voor troepeninzet Oekraïne na oorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.

3 uur geleden
Dodental Amerikaanse aanval op Venezuela naar 55 militairen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.

5 uur geleden
Zeker 27 demonstranten gedood bij Iraanse protesten, stelt ngo

TEHERAN (ANP/AFP) - Bij de protesten in Iran zijn sinds eind december minstens 27 demonstranten gedood door de Iraanse veiligheidsdiensten, meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights. Vijf van hen zouden minderjarig zijn geweest.

5 uur geleden
Venezolaans OM stelt onderzoek in naar doden Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft drie aanklagers aangesteld die onderzoek gaan doen naar de dodelijke slachtoffers van de Amerikaanse aanval van afgelopen weekend. Dat zegt 's lands openbaar aanklager Tarek William Saab. Ook riep Saab de rechtbank in New York op te erkennen dat de Amerikaanse juridische bevoegdheden ophouden bij de landsgrenzen en zei hij dat president Nicolás Maduro als staatshoofd immuniteit geniet.

5 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro weer naar ziekenhuis na val

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is weer naar het ziekenhuis gebracht nadat hij bij een val zijn hoofd heeft gestoten, meldt zijn vrouw op sociale media. Bolsonaro zit sinds november vast voor het beramen van een staatsgreep. Afgelopen december werd Bolsonaro al opgenomen vanwege een operatie aan een liesbreuk en meerdere operaties tegen de hik.

6 uur geleden
Premier Groenland dankbaar voor Europese steun

NUUK (ANP/RTR) - De premier van Groenland, Jens-Frederik Nielsen, is dankbaar voor de steun van Europese leiders omtrent de soevereiniteit van Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde afgelopen weekend dat de Verenigde Staten het gebied "nodig hebben voor de nationale veiligheid". Nielsen noemt de Europese steun "belangrijk in een tijd waarin internationale principes worden uitgedaagd".

8 uur geleden