Gouverneur Florida trekt bijzondere status van Disney in
ORLANDO (ANP/AFP) - Gouverneur Ron DeSantis van de Amerikaanse staat Florida heeft vrijdag een wet ondertekend die Disney ontdoet van de speciale status die het bedrijf heeft in de stad Orlando. Het entertainmentconcern was tientallen jaren bevoegd om de stad, waar het een resort heeft, te besturen als een lokale regering. Die bevoegdheid wordt nu ingetrokken.
Door de speciale bevoegdheid kon Disney onder meer belasting innen en essentiële publieke diensten, zoals het ophalen van vuilnis en waterzuivering, garanderen in het district waarin Disney World ligt.
De wetswijziging volgt op de veroordeling door Disney van de 'Don't say gay'-wet die in maart werd aangenomen in Florida. Deze wet verbiedt het basisscholen om het in de les over seksuele oriëntatie of genderidentiteit te hebben.
Disney hield zich in eerste instantie op de vlakte over de wet, maar na kritiek sprak het bedrijf, dat ruim 75.000 werknemers in Florida heeft, zich toch uit. Topman Bob Chapek beloofde om de lhbti-gemeenschap te steunen via een donatie van 5 miljoen dollar (omgerekend zo'n 4,6 miljoen euro) aan de Human Rights Campaign en andere organisaties om de rechten van lhbti'ers te beschermen. Ook zei hij met DeSantis in gesprek te gaan en staakte Disney alle politieke donaties in Florida. Eind vorige maand beloofde Disney zich in te zetten om ervoor te zorgen dat de wet wordt herroepen.
Wat het intrekken van de speciale status van Disney in Florida precies voor gevolgen heeft is nog niet bekend. Disney heeft nog niet gereageerd op het besluit van DeSantis.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
13 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
19 uur geleden