Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouverneur Florida trekt bijzondere status van Disney in

Gouverneur Florida trekt bijzondere status van Disney in

ORLANDO (ANP/AFP) - Gouverneur Ron DeSantis van de Amerikaanse staat Florida heeft vrijdag een wet ondertekend die Disney ontdoet van de speciale status die het bedrijf heeft in de stad Orlando. Het entertainmentconcern was tientallen jaren bevoegd om de stad, waar het een resort heeft, te besturen als een lokale regering. Die bevoegdheid wordt nu ingetrokken.

Door de speciale bevoegdheid kon Disney onder meer belasting innen en essentiële publieke diensten, zoals het ophalen van vuilnis en waterzuivering, garanderen in het district waarin Disney World ligt.

De wetswijziging volgt op de veroordeling door Disney van de 'Don't say gay'-wet die in maart werd aangenomen in Florida. Deze wet verbiedt het basisscholen om het in de les over seksuele oriëntatie of genderidentiteit te hebben.

Disney hield zich in eerste instantie op de vlakte over de wet, maar na kritiek sprak het bedrijf, dat ruim 75.000 werknemers in Florida heeft, zich toch uit. Topman Bob Chapek beloofde om de lhbti-gemeenschap te steunen via een donatie van 5 miljoen dollar (omgerekend zo'n 4,6 miljoen euro) aan de Human Rights Campaign en andere organisaties om de rechten van lhbti'ers te beschermen. Ook zei hij met DeSantis in gesprek te gaan en staakte Disney alle politieke donaties in Florida. Eind vorige maand beloofde Disney zich in te zetten om ervoor te zorgen dat de wet wordt herroepen.

Wat het intrekken van de speciale status van Disney in Florida precies voor gevolgen heeft is nog niet bekend. Disney heeft nog niet gereageerd op het besluit van DeSantis.

Meer uit Buitenland

Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

23 minuten geleden
WHO waarschuwt voor zwarte regen in Iran na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.

25 minuten geleden
Experts: Russische kinderdeportaties misdaden tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.

49 minuten geleden
Merz bezorgd dat Iran en VS geen plan hebben voor oorlog in Iran

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz maakt zich naar eigen zeggen zorgen dat de Verenigde Staten en Israël geen gezamenlijk plan hebben om een duidelijk einde te maken aan de oorlog in Iran. De situatie wordt volgens hem zelfs steeds onduidelijker.

56 minuten geleden
Minister VS: vandaag meest intensieve aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth stelt dat zijn land de aanvallen op Iran verder opvoert, terwijl de Iraanse oorlogsinspanningen juist verzwakken. Hij zei op een persconferentie dat de VS dinsdag de meest intensieve aanvallen op Iran uitvoeren sinds het begin van de oorlog.

1 uur geleden
Trump mogelijk bereid tot gesprek met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.

2 uur geleden
VN-organisatie: al bijna 700.000 mensen gevlucht in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens de VN-vluchtelingenorganisatie in iets meer dan een week zeker 667.000 mensen in Libanon op de vlucht geslagen. De voorbije dag kwamen er weer 100.000 bij, aldus Karolina Lindholm Billing van UNHCR.

2 uur geleden