Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouverneur Cuomo van New York stapt op

Gouverneur Cuomo van New York stapt op

WASHINGTON (ANP) - Andrew Cuomo, de gouverneur van de staat New York, stapt op. Veel Democratische partijgenoten, onder wie president Joe Biden, hadden de 63-jarige politicus recent opgeroepen te vertrekken nadat uit onderzoek was gebleken dat Cuomo jarenlang vrouwen, vooral oud-medewerkers, seksueel lastig heeft gevallen.

Cuomo zei in een livestream die veel Amerikaanse media uitzonden dat hij wil blijven doorvechten, maar dat het geplande proces om hem af te zetten de aandacht zou afleiden van belangrijke zaken die de regering moet doen, zoals het bestrijden van corona. "Ik denk dat de beste manier waarop ik kan helpen is een stap opzij te zetten."

Cuomo viel elf vrouwen seksueel lastig van 2013 tot 2020, bleek begin deze maand uit het onderzoek dat procureur-generaal Letitia James van New York had laten uitvoeren. Het ging om seksuele intimidatie, ongewenst en ongepast betasten, kussen, knuffelen en opmerkingen die vermeende slachtoffers "diep vernederend, ongemakkelijk, aanstootgevend of ongepast" noemden. Cuomo ontkende toen iets verkeerds te hebben gedaan.

Fouten

Dinsdag erkende Cuomo wel fouten te hebben gemaakt. "Maar ik heb nooit de intentie gehad een vrouw respectloos te behandelen en aanvaard de verantwoordelijkheid", zei hij. Volgens hem is de "redelijkheid" verdwenen en is de aanval op hem politiek gemotiveerd.

Na publicatie van het onderzoek volgden een aangifte en een strafrechtelijk onderzoek, en het parlement van de staat New York liet weten dat het onderzoek naar mogelijke afzetting van de gouverneur bijna is afgerond. Volgens Cuomo zou dat proces maanden in beslag kunnen nemen terwijl het functioneren van de regering volgens hem "een zaak van leven of dood" is. "Energie verspillen is het laatste dat we nodig hebben, en ik wil daar niet voor verantwoordelijk zijn."

Vrouwelijke gouverneur

Cuomo is sinds 2010 drie keer tot gouverneur van New York verkozen. Hij werkte daarvoor onder meer voor president Bill Clinton. Hij kreeg veel lof voor zijn aanpak van de coronacrisis.

Cuomo's vertrek is over twee weken een feit. Vicegouverneur Kathy Hochul volgt hem op. Zij wordt de eerste vrouwelijke gouverneur van New York.

Meer uit Buitenland

Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

3 uur geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

3 uur geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

6 uur geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geƫist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

6 uur geleden
Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

8 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

8 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

9 uur geleden