Gouverneur Cuomo uit spijt voor 'verkeerd opgevat geflirt'
NEW YORK (ANP) - Een advocatenbureau gaat onderzoek doen naar de beschuldigingen van seksueel ongewenst gedrag aan het adres van gouverneur Andrew Cuomo van de Amerikaanse staat New York. De gouverneur zegt in een verklaring over de aantijgingen dat hij "oprecht spijt heeft" als zijn gedrag ooit "verkeerd is opgevat als ongewenst geflirt".
Cuomo maakte dit weekend bekend dat hij oud-rechter Barbara Jones gevraagd had een onderzoek naar de beschuldiging te starten, nadat hij door twee vrouwen die voor hem werkten beticht werd van seksueel wangedrag.
Dat kwam de gouverneur echter op kritiek te staan van mede-Democraten. Verschillende politici reageerden dat een zelfbenoemde onderzoeksleider geen goed doet aan de onafhankelijkheid van de zaak. Letitia James, de minister van Justitie van New York, maakte daarop bekend dat in plaats daarvan een advocatenbureau in de arm wordt genomen. Cuomo heeft daar goedkeuring voor gegeven.
Een van de vrouwen die Cuomo beschuldigt, de 25-jarige Charlotte Bennett, zei tegen The New York Times dat ze afgelopen najaar allerlei seksueel getinte en persoonlijke vragen kreeg van haar baas.
Zo vroeg hij haar of ze dacht dat leeftijd een verschil maakte in relaties, en had hij gezegd dat hij openstond voor relaties met vrouwen van in de 20. Die opmerkingen interpreteerde ze als duidelijke toenadering tot een seksuele relatie. Een andere oud-medewerkster stelt dat de gouverneur haar ongevraagd een kus op haar mond gaf.
Cuomo, die in zijn staat erg populair is door zijn optreden sinds het uitbreken van de coronapandemie, sprak de beschuldigingen in eerste instantie tegen. "Ik begrijp nu dat mijn interacties mogelijk ongevoelig of te persoonlijk zijn geweest", stelde hij later in de verklaring. "En dat sommige opmerkingen gegeven mijn positie anderen een gevoel gaven dat ik nooit had bedoeld."
De Democraat ontkent echter ooit iemand ongepast te hebben aangeraakt of voorstel te hebben gedaan. Cuomo stelt dat hij wel eens "speelse grapjes" maakt. "Ik bedoel dat niet beledigend en probeer alleen wat lichtzinnigheid en plagerij toe te voegen aan wat een zeer serieuze zaak is."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
25 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italiƫ, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.
3 uur geleden