
Gouverneur Bank of England hint op extra opkoopprogramma
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Bank of England (BoE), Andrew Bailey, sluit niet uit dat de Britse centrale bank meer obligaties zal gaan opkopen. De Britse economie kan wel een steun in de rug gebruiken na de sterke krimp in het eerste kwartaal van dit jaar.
Bailey zei dat het "vrij duidelijk" is dat beleggers meer kwantitatieve versoepelingen van de BoE verwachten. Ook stipte hij aan dat beleidsmakers de optie hebben opengehouden om meer te doen dan de 200 miljard pond aan steun die in maart was aangekondigd.
Beleggers zetten al in op meer versoepeling. De grote vraag naar staatsobligaties heeft ervoor gezorgd dat financieringskosten omlaaggingen.
Enorme kosten
Bailey erkende dat de acties van de BoE de regering helpen om de enorme kosten van de steunpakketten te financieren. Zijn opmerkingen volgden uren nadat was gebleken dat de Britse economie in maart bijna 6 procent was gekrompen. Lockdownmaatregelen stortten de economie mogelijk in de diepste recessie in meer dan 300 jaar.
De Britse regering pompt miljarden in steunprogramma's voor bedrijven en werknemers. Veel van de steunmaatregelen kunnen maanden duren.
In een reactie op de crisis heeft de BoE de rentetarieven verlaagd. Ook beloofde de centrale bank extra bedrijfs- en overheidsschulden te zullen opkopen. Bedragen noemde Bailey niet. Twee beleidsmakers repten over 100 miljard pond. De gouverneur herhaalde dat de BoE klaarstaat om meer te doen als dat nodig is.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in maart opnieuw gestegen, na een groei in februari en januari. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van machines, chemische producten en voedings- en genotmiddelen toe. De groei kwam uit op 3,2 procent.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de detailhandel is in de eerste drie maanden van dit jaar met 3,1 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat had vooral te maken met prijsstijgingen, het aantal verkochte goederen nam toe met 0,9 procent. Zo zette de foodsector meer om, terwijl het verkoopvolume juist terugliep.
50 minuten geledenHANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.
1 uur geledenHANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft zich donderdag uitgesproken tegen vermeende Amerikaans-Russische plannen om de omstreden gaspijpleiding Nord Stream 2 alsnog in gebruik te nemen. "Nord Stream 2 heeft momenteel geen exploitatievergunning, en dat zal naar verwachting niet veranderen", zo werd Merz geciteerd door weekblad Die Zeit.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms hoorde donderdag bij de verliezers op Wall Street na een bericht dat het socialemediabedrijf de lancering van een belangrijk kunstmatige intelligentie-model uitstelt. Verder was cryptobeurs Coinbase een stevige verliezer na nieuws over een hack en een onderzoek van beurswaakhond SEC.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische consumentenorganisatie Testaankoop spant een rechtszaak aan tegen Ryanair om vermeende misleidende praktijken bij het boekingsproces. Volgens Testaankoop worden de rechten van consumenten geschonden omdat Ryanair geld vraagt voor het meenemen van handbagage.
9 uur geleden