Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goudzoekers dood door instorten mijntunnel Suriname

Goudzoekers dood door instorten mijntunnel Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Door het instorten van een mijnschacht in Suriname zijn meerdere illegale goudzoekers om het leven gekomen, bevestigt de Surinaamse regering in een persbericht. Volgens Surinaamse media zijn er al veertien lichamen geborgen. De ramp gebeurde in Kleine Saramacca, het voormalige werkgebied van het Canadese goudbedrijf Iamgold, dat in februari 2023 werd overgenomen door het Chinese Zijin Mining.

President Chan Santokhi meldde het incident in het parlement, de Nationale Assemblee. Het leger, de politie en het Nationaal Coördinatiecentrum voor Rampenbeheersing zijn ingeschakeld. De situatie is ernstig, verklaarde het staatshoofd. "De eerste indicatie is dat het om tien personen gaat, maar het kan zijn dat het om meer personen gaat", zei hij over het aantal mensen dat bedolven raakte.

"Prioriteit nummer 1 is te kijken of er overlevenden zijn en tegelijkertijd starten met een bergingsoperatie", aldus Santokhi. Het bericht bereikte hem in het parlement tijdens de algemene beschouwingen. Hij legde uit dat het ongeluk is gebeurd in een gebied waar eerder een goudader is ontdekt die grote groepen goudzoekers op de been bracht.

De goudmaatschappij Zijin had volgens Santokhi al eerder om veiligheidsmaatregelen gevraagd. Daarop hadden leger en politie de opgezette kampen reeds vernietigd. De goudzoekers hadden - zoals eerder - ook de opdracht gekregen om de plek te verlaten. In de praktijk blijkt dat kleine mijnbouwers doorgaans vrij snel terugkeren naar plaatsen waar goud is gevonden.

Meer uit Buitenland

Orkaan Erin zwakt iets af in kracht

MIAMI (ANP/RTR) - Orkaan Erin is boven de Caribische eilanden afgezwakt tot een orkaan van categorie 4. Dat meldt het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) in een update.

1 uur geleden
Staten sturen honderden leden Nationale Garde naar Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse gouverneurs van de Amerikaanse staten West Virginia, South Carolina en Ohio sturen op verzoek van president Donald Trump honderden leden van de Nationale Garde naar Washington.

1 uur geleden
Europa beslist dit weekend over bijstaan Zelensky in Washington

BERLIJN (ANP/RTR) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.

2 uur geleden
Melania Trump in brief aan Poetin: het is tijd voor vrede

WASHINGTON (ANP) - De conservatieve Amerikaanse nieuwszender Fox News heeft de inhoud gepubliceerd van een brief die Melania Trump haar man, president Donald Trump, heeft laten overhandigen aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Dat gebeurde in Alaska, waar de twee leiders elkaar spraken over de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Demonstranten stichten brand in kantoor regeringspartij Servië

BELGRADO (ANP) - Voor de vijfde nacht op rij zijn in verschillende Servische steden rellen uitgebroken tussen demonstranten en de politie. In de stad Valjevo stichtten demonstranten brand in leegstaande kantoren van de regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic.

3 uur geleden
Europa beslist dit weekend over bijstaan Zelensky in Washington

BERLIJN (ANP) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.

6 uur geleden
Zelensky formuleert eisen voor vrede met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X eisen voor vrede met Rusland geformuleerd. Dat deed hij naar eigen zeggen na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump over diens topontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska. Bij die ontmoeting is geen akkoord over de oorlog in Oekraïne bereikt.

10 uur geleden