Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goudprijs zakt naar laagste niveau in 2 jaar na renteverhogingen

Goudprijs zakt naar laagste niveau in 2 jaar na renteverhogingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is vrijdag gezakt tot het laagste niveau in meer dan twee jaar. De waardedaling van het edelmetaal, die al twee weken duurt, volgt op de reeks van renteverhogingen door centrale banken wereldwijd om de inflatie af te koelen.

De prijs van een troy ounce (31,1 gram) goud daalde met 1,8 procent naar 1651 dollar. Hogere rentes en een sterkere dollar, die verder in waarde steeg na het besluit van de Amerikaanse centrale bank eerder deze week om de rente opnieuw te verhogen, maken beleggingen in goud minder aantrekkelijk. Ook andere edelmetalen als zilver, platina en palladium daalden in prijs.

De goudprijs schoot eerder dit jaar nog omhoog door de oorlog in Oekraïne en de onrust op de financiële markten. In onzekere tijden proberen beleggers hun geld vaak in veilig geachte beleggingen te stoppen. Goud wordt dan gezien als een goede manier om waarde op te slaan.

Recordniveau

De goudprijs leek in maart, kort na de Russische invasie van Oekraïne, nog af te koersen op het recordniveau van meer dan 2000 dollar. Dat niveau werd bereikt in augustus 2020, toen beleggers ongerust waren over de impact van de coronapandemie.

Hoewel de hogere rentes en de sterkere dollar de goudprijs momenteel onder druk zetten, verwachten handelaren dat de stemming ook zo weer om kan slaan. De vrees voor een economische recessie en een dreigende escalatie van de oorlog in Oekraïne worden daarbij gezien als mogelijke aanjagers van de goudprijs.

Meer uit Financieel

Meer capaciteit groen gas door koppeling Zeeuws en Brabants net

GRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.

1 uur geleden
Prins Bernhard verkoopt zakelijke belangen, ook circuit Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.

3 uur geleden
Franse minister: natuurbrand Bordeaux klap voor lokale economie

BORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiën en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.

3 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties beveiligers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden CNV en FNV dreigen met acties van beveiligers op luchthaven Schiphol. In een gezamenlijke verklaring laten de vakbonden weten te zijn "uitonderhandeld". Volgens de bonden zijn de voorstellen van de luchthaven te vaag, te traag en onvoldoende om de hoge werkdruk en gezondheidsklachten van het beveiligingspersoneel op korte termijn aan te pakken.

3 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander loopt terug

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft voor het eerst zijn wachtlijst voor de stroomaansluiting van bedrijven kunnen verkleinen. Mede dankzij oplossingen voor slimmer energieverbruik konden in het eerste halfjaar 1800 bedrijven worden aangesloten. Dat meldt Alliander in zijn halfjaarverslag.

4 uur geleden
AEX opent licht hoger, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De aandacht van beleggers bleef uitgaan naar het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden flink door een gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Olie- en gasprijzen flink omlaag door gevechtspauze in Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olie- en gasprijzen zijn maandag flink gezakt nadat de Verenigde Staten hun aanvallen op Iran hebben opgeschort. Nu hopen handelaren erop dat de spanningen in het Midden-Oosten afnemen en de versperring van de Straat van Hormuz binnenkort voorbij is. Dan zouden olie- en gastankers weer normaal uit de Perzische Golf kunnen varen.

4 uur geleden