Goudprijs stijgt voor eerst tot boven 3300 dollar
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is woensdag voor het eerst gestegen tot boven de 3300 dollar. Het edelmetaal zet zijn sterke opmars door, vooral aangejaagd door de onrust op de financiële markten door het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump en de steeds verder escalerende handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en China. Daardoor zoeken investeerders naar veilig geachte beleggingen, zoals goud.
Op de Londense metalenmarkt klom de prijs woensdagochtend tot ruim 3315 dollar per troy ounce (31,1 gram). Sinds begin dit jaar is de prijs daarmee al bijna een kwart gestegen. De goudprijs krijgt ook steun van de zwakkere dollar waardoor goud voor handelaren met andere munteenheden goedkoper wordt, wat weer zorgt voor een sterkere vraag. Ook goudaankopen door centrale banken in bijvoorbeeld China en India ondersteunen de prijs.
Zo overweegt Trump importheffingen op te leggen op belangrijke grondstoffen en zijn er nieuwe Amerikaanse beperkingen gekomen voor de export van AI-chipbedrijf Nvidia naar China. Beijing zou op zijn beurt Chinese luchtvaartmaatschappijen voorlopig een verbod hebben opgelegd bij leveringen van vliegtuigen van het Amerikaanse Boeing en mogen ze ook geen vliegtuigonderdelen uit de VS meer kopen.
Kenners denken dat de goudprijs verder kan stijgen door alle onrust. Zo denkt de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs dat de prijs medio volgend jaar 4000 dollar kan bereiken.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
12 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden